Ostatnio najczęściej odwiedzaną stroną internetową przez internautów (jest podejrzenie, że przez polityków również) jest portal www.dobrzypolitycy.pl. Strona zawiera nazwiska wszystkich polityków od członków rządu ...

Masz zdjęcie do tego tematu?

Wyślij
Ostatnio najczęściej odwiedzaną stroną internetową przez internautów (jest podejrzenie, że przez polityków również) jest portal www.dobrzypolitycy.pl.

Strona zawiera nazwiska wszystkich polityków od członków rządu i parlamentarzystów, aż po radnych najmniejszej gminy w Polsce. Można im nawet wystawiać stopnie tak jak w szkole, kierując się skalą ocen od 1-6 i wiedzą lub brakiem wiedzy na temat zachowań i działalności poszczególnych polityków. Głosowć można poprzez kliknięcie odpowiedniej liczby gwiazdek, które przyporządkowane są następującym ocenom: jedna gwiazdka (skandaliczny), dwie (mierny), trzy (przeciętny), cztery (dobry), pięć (wzorowy) i sześć gwiazdek (wybitny). W Internecie zamieszczana jest średnia ocena z 15 dni głosowania. Zajrzeliśmy na tę stronę i okazało się, że sympatie wyborców ziemi pleszewskiej nie odpowiadają ogólnie przyjętym standardom. Oceniono radnych miejskich, powiatowych i tylko jednej gminy Gołuchów. Najlepszą cenzurkę wystawiono radnym, którzy startowali z komitetu wyborczego Polskiego Stronnictwa Ludowego (z drobnymi wyjątkami), zwłaszcza radnym Gołuchowa, z komitetu wyborczego Sojuszu Lewicy Demokratycznej oraz Prawa i Sprawiedliwości. Zdecydowanie gorzej wypadli w ocenach radni, którzy uzyskali mandat z racji przynależności do różnego rodzaju stowarzyszeń. Na 120 radnych gmin i jednego radnego sejmiku wielkopolskiego, internauci ocenili 42 rajców oraz dwóch włodarzy gmin. Niektórzy nie zaistnieli w ogóle w rankingu, na innych oddano kilka głosów, ale byli i tacy na których oddano tylko jeden głos. Najwięcej głosów zebrał nasz jedyny przedstawiciel w sejmiku Leszek Bierła - prawie pół tysiąca wejść na stronę.
Nie wiadomo czym kierowali się internauci wystawiając oceny. Bez wątpienia nie bez znaczenia jest tu sympatia, jaką darzeni są niektórzy radni. Z kolei nie zawsze nawet merytoryczne wypowiedzi rajców przysparzają im zwolenników, a co za tym idzie wysokich ocen. Gdyby oceniać naszych polityków według kryteriów szkolnych, to świadectwo z czerwonym paskiem (średnia ocena 4,75 i więcej) uzyskałaby spora grupa radnych. Niektórzy otrzymaliby z kolei warunkową promocję, jak radni miejscy Marian Suska z Towarzystwa Miłośników Pleszewa, śr. 2,50 i Marcin Sitnicki z Platformy Obywatelskiej, śr. ocen 2,67 oraz Czesław Szymoniak radny Gołuchowa z Forum Samorządowego Ziemi Pleszewskiej ze średnią 2,67. Jest spora grupa radnych, którzy z ,,pałą’’ jaką otrzymali od internautów (czytaj: wyborców) nie przeszliby do następnej klasy. Internauci ocenili również wójtów. Najlepiej postrzegany jest wójt Gołuchowa Marek Zdunek ze śr. ocen 5,62. Burmistrz Pleszewa Marian Adamek otrzymał od internautów ocenę 3,19. Pozostałych włodarzy gmin nie oceniano. A szkoda, bo wówczas można byłoby porównać, którego wójta wyborcy rozpieszczają, a któremu pokazali żółtą lub czerwoną kartkę.
Autorzy portalu www.dobrzypolitycy. pl zaszeregowali polityków do top trendy oraz do grupy tych, którzy zjechali na samo dno. Za przykładem portalu podajemy aktualny ranking naszych polityków (patrz wyżej).

Wiadomości Poznań, Wydarzenia Poznań

Komentarze (1)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

polityk (gość)

Wypromuję lub poślę na dno każdego polityka na stronie dobrzypolitycy.pl
dobrzypolitycy@g.pl

http://www.adoos.pl/post/12044163