Górnik - Lech 2:1 (1:0). Pierwsza porażka Kolejorza w sezonie

Grzegorz Szkiłądź
Lech nie dał rady Górnikowi
Lech nie dał rady Górnikowi Arkadiusz Gola
Lech Poznań poniósł pierwszą porażkę w sezonie. Kolejorz nie dał rady świetnie dysponowanemu Górnikowi i przegrał z Zabrzu 1:2.

Tego się chyba nikt nie spodziewał. Górnik Zabrze znalazł sposób na zatrzymanie Poznańskiej Lokomotywy i zasłużenie wygrał z faworytem. Ozdobą meczu była wspaniała bramka Aleksandra Kwieka.

W doliczonym czasie gry pierwszej połowy były zawodnik Wisły Kraków i Odry Wodzisław huknął z prawie 30 metrów pod samą poprzeczkę. Krzysztof Kotorowski nie miał szans.

Zobacz galerię zdjęć z meczu

Piłkarze Jose Bakero grali przed przerwą bez błysku. Zdarzały się momenty, że lechici dochodzili do sytuacji bramkowych, ale brakowało im precyzji.

Po wspaniałej solowej akcji strzał Możdżenia zatrzymał Skorupski. Chwilę później bramkarz Górnika odbił przed siebie piłkę po mocnym uderzeniu Stilicia. Z dobitką nie zdążył Rudnev.

- Górnik gra wysoko pressingiem i nie potrafimy sobie z tym poradzić - analizował w przerwie Grzegorz Wojtkowiak.

Sytuacja nie zmieniła się w drugiej połowie, a lechitów dobił rzut karny podyktowany za faul Luisa Henriqueza na Kwieku. Pewnym egzekutorem "jedenastki" okazał się Adam Banaś.

Podopiecznych Bakero stać było tylko na kontaktowe trafienie. W 91. min. gry Siergiej Kriwiec dośrodkował z lewej strony. Nikt nie dotknął piłki, a ta po koźle wpadła do bramki Górnika.

- To nie był ten Lech z poprzednich spotkań. Nie potrafiliśmy wymienić kilku podań. Wyszliśmy na drugą połowę z planem, który runął już kilkadziesiąt sekund później. Rzut karny dla Górnika wyraźnie podciął nam skrzydła - podsumował po ostatnim gwizdku Rafał Murawski.

Górnik Zabrze - Lech Poznań 2:1 (1:0)
Bramki:
1:0 Aleksander Kwiek (45+3), 2:0 Adam Banaś (49-karny), 2:1 Siergiej Kriwiec (90+1).
Górnik: Skorupski - Bemben, Banaś, Danch, Marciniak - Thomik (72. Olkowski), Mączyński (87. Wodecki), Przybylski, Kwiek (68. Pazdan), Zahorski - Gołębiewski.
Lech: Kotorowski - Wojtkowiak (35. Bruma), Wołąkiewicz, Djurdjevic, Henriquez - Stilic, Injac (68. Tonev), Możdżeń (55. Kriwiec), Murawski, Wilk - Rudnev.
Żółte kartki: Adam Marciniak, Mariusz Przybylski, Daniel Gołębiewski - Rafał Murawski, Grzegorz Wojtkowiak.
Sędzia: Włodzimierz Bartos (Łódź).
Widzów: 3 500.