Pielęgniarki opiekujące się mieszkańcami trzech domów opieki społecznej w powiecie gostyńskim wreszcie mają kontrakt z NFZ. Gorszą wiadomością jest to, że w ramach umowy dostaną mniej pieniędzy, niż się tego spodziewały.

Masz zdjęcie do tego tematu?

Wyślij
Problem z obsługa pielęgniarską w domach opieki rozpoczął się w lutym, kiedy to okazało się, że zaledwie jedna spółka pielęgniarska otrzyma kontrakt. Pozostałym z uwagi na niedociągnięcia formalno - prawne NFZ odrzucił ich oferty.

W powiecie zawrzało, a pielęgniarki zaczęły szukać pomocy u władz samorządowych. W efekcie negocjacji NFZ ogłosił kolejny konkurs. Tym razem siostrom powiodło się i Fundusz przyznał im kontrakty na świadczenie usług w DPS w Rogowie, Chwałkowie i Chumiętkach. Jednak przyznane w ramach umowy fundusze są mniejsze średnio o jedną trzecią.

- Mam nadzieję, że NFZ spełni swoje zapowiedzi i w maju wprowadzi aneksy do umów, dzięki którym wartość finansowa kontraktów zwiększy się - mówi Janusz Sikora, wicestarosta gostyński. Do momentu otrzymania kontraktu, siostry pracowały na zasadach wolontariatu. DPS-y wypłacały im jedynie połowę wynagrodzenia.

Czytaj także

    Komentarze (0)

    Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

    Zaloguj się / Zarejestruj się!

    Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!