We wtorek w Chodzieży odbyła się policyjna uroczystość. Pożegnano odchodzących na emeryturę asp. szt. Jarosława Janickiego i st. sierż. Wiesława Bentkowskiego.

Masz zdjęcie do tego tematu?

Wyślij
We wtorek w Chodzieży odbyła się policyjna uroczystość. Pożegnano odchodzących na emeryturę asp. szt. Jarosława Janickiego i st. sierż. Wiesława Bentkowskiego. Obaj panowie musieli pożegnać się z mundurem ze względu na stan zdrowia. Poza tym asp. szt. Krzysztofowi Mysiakowi wręczono medal Za Zasługi dla Policji przyznany przez Prezydenta RP Lecha Kaczyńskiego. Nagrodzono także patrol prewencyjno-drogowy st. post. Renaty Szyc i sierż. Janusza Herby. Szczególnie ten ostatni akcent był znamienny. Policjanci z Chodzieży powiedzieli bowiem tym samym: nie będziemy mieć litości dla przestępców.
O co chodzi?
Sierżant Janusz Herba znany jest ze swojej bezkompromisowości, gdy chodzi o postępowanie z piratami drogowymi. Sam zresztą przyznaje:
– Upomnień młodym ludziom nie daję, bo oni za bardzo przesadzają.
I , co tu kryć, nie jest on ulubieńcem społeczeństwa. Ale przecież nie o to chodzi.
– Policjant musi odnosić się z szacunkiem do obywatela, a obywatel musi odpłacać tym samym. Nie chodzi o lubienie, czy nie – mówią policjanci.
A jednak sierżant Herba naraził się. Od pewnego czasu w mieście na murach różnych obiektów pojawiają się obraźliwe napisy pod adresem sierżanta. Słowem, jest wyzywany w bardzo niewybredny sposób.
Ostatnio ogromny napis został wymalowany na murach po fabryce porcelitu przy ulicy Buszczaka. Był ogromny i widoczny z daleka. To chyba przelało czarę goryczy.

Wiadomości Poznań, Wydarzenia Poznań

Komentarze (3)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

POB (gość)

Ja nie darze sympatią ani Pana Herby jak i innych policjantów z chodzieży. Gdy widzą obcą tablice rejestracyjną odrazu organiuzują łapanki. bo kontrolą drogową tego nazwac nie mozna. Chodzież to miasto policyjne

nienawiść (gość)

a co powiecie na to że Herba obraził mnie i żucił aluzje że jestem gejem??? a to wszystko przy kontroli drogowej gdy jechałem rowerem. to niby jest policjant???? zastanówcie sie co piszecie o nim w Szamocinie nie jest mile widziany.