91 osób wzięło udział w akcji „Dzień Dawcy Szpiku” zorganizowanej w I Liceum Ogólnokształcącym w Lesznie.

W I LO co roku organizowane są akcje oddawania krwi. Szkoła postanowiła jednak zrobić coś jeszcze, by pomóc tym, którzy tego potrzebują. Dzisiaj (12 kwietnia) po raz pierwszy odbyła się akcja „Dzień Dawcy Szpiku”. Maturzyści i pełnoletni uczniowie mogli zapisać się do rejestru potencjalnych dawców. To początek drogi, by w przyszłości móc oddać szpik. Osoby, które wzięły udział w akcji muszą teraz poczekać od kilku do kilkunastu tygodni na informację czy zostały dodane do bazy banku dawców szpiku.

Zobacz też: Leszno: Nie tylko uczniowie oddawali krew [ZDJĘCIA]

Dzisiaj każdy zainteresowany musiał przejść określoną procedurę. Najpierw należało wypełnić kwestionariusz, w którym znalazło się m.in. oświadczenie woli o wpisanie na listę potencjalnych dawców, a także pytania dotyczące stanu zdrowia. Następnie przyszły dawca spotkał się z lekarzem, a etapem końcowym było pobranie próbki krwi.

Uczniowie podkreślali, że taka akcja to znakomita inicjatywa. Potencjalnym dawcą można było stać się w ciągu chwili, chociażby w przerwie między lekcjami. Z takiej okazji skorzystało 91 osób.

„Dzień Dawcy Szpiku” zorganizował UKS „LO Jedynka” i Stowarzyszenie Przyjaciół I LO w Lesznie. W jej przygotowanie szczególnie zaangażowani byli nauczyciele wychowania fizycznego: Anna Orzełek, Hanna Wein i Waldemar Stróżyk. Akcję wsparło również Regionalne Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Poznaniu Oddział w Lesznie.

Dołącz do nas na Facebooku

Wiadomości Poznań, Wydarzenia Poznań

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!