Leszno: Grzegorz Zimniewicz z AZS PWSZ Leszno został Akademicki Mistrzem Polski w sprincie!

kst
Na odbywających się 7-8 czerwca w Łodzi Akademickich Mistrzostwach Polski w Lekkiej Atletyce Grzegorz Zimniewicz (z AZS PWSZ Leszno) zdobył tytuł Akademickiego Mistrza Polski w biegu na 100 metrów.

Łódzki stadion AZS Łódź przy ulicy Lumumby był 7-8 czerwca areną, na której zostały zorganizowane Akademickie Mistrzostwa Polski w Lekkiej Atletyce.

Właśnie w trakcie tych zawodów leszczyński sprinter Grzegorz Zimniewicz (z AZS PWSZ Leszno; na co dzień trenujący w barwach UKS Achilles Leszno) wywalczył sobie złoty medal w biegu na 100 metrów. Czasem 10 sekund 39 setnych ustanowił tym samym swój najlepszy tegoroczny rezultat.

Zimniewicz do biegania na najwyższym poziomie wrócił po dwuletniej przerwie spowodowanej kontuzją.

- Spodziewałem się sukcesu, ale nie tak szybko - stwierdza dwudziestodwuletni biegacz, który szykuje się juz na Młodzieżowe Mistrzostwa Europy w Lekkiej Atletyce rozgrywane w Tempre w Finlandii.

W finałowym biegu Zimniewicz pokonał Artura Szczęśniaka (AZS UAM Poznań) oraz Rafała Orzołę (AZS PO Opole)