Ponad czteromiesięczna praca komisarza w leszczyńskiej Platformie Obywatelskiej zakończyła się utworzeniem czterech kół partyjnych, wybraniem nowego zarządu oraz przewodniczącego. Poseł Jarosław Urbaniak, który został wyznaczony do odbudowy miejskich struktur partii, zakończył tym samym powierzone mu zadanie.

Masz zdjęcie do tego tematu?

Wyślij
Poważne zgrzyty w leszczyńskiej platformie rozpoczęły się na początku marca, kiedy klubowi koledzy Piotra Olejniczaka, ówczesnego szefa partii i przewodniczącego Rady Miejskiej Leszna zarzucili mu, że od dłuższego czasu popierał w głosowaniach lewicę, za nic mając klubowe ustalenia.

Szalę przeważyło jego zachowanie na kwietniowej sesji, podczas której głosował przeciw przyznaniu odznaczenia Zasłużony dla Miasta Leszna swojemu partyjnemu koledze Edwardowi Szczuckiemu. Radni PO jednomyślnie zdecydowali więc o wykluczeniu go ze swych szeregów. Poprosili o pomoc parlamentarzystów okręgu kalisko – leszczyńskiego i zarząd wojewódzki. Złożyli także swoiste wotum nieufności na ręce ministra Rafała Grupińskiego.

– Piotr Olejniczak nie jest już naszym przewodniczącym. Najwyraźniej zapomniał, że to my go wybraliśmy, a nie klub Lewicy i Gospodarnych. Staramy się być monolitem, który pan Olejniczak starał się rozbijać. Podjęliśmy więc uchwałę o wyrzuceniu go ze swoich szeregów – mówił Łukasz Boro-wiak, szef klubu radnych PO.

Więcej w środowym wydaniu Głosu Wielkopolskiego lub www.prasa24.pl

Wiadomości Poznań, Wydarzenia Poznań

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!