Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Leszno: Remont kolejówki musi jeszcze poczekać

Daniel Andruszkiewicz
Roboty miały trwać do końca października, ale już teraz wiadomo, że opóźnią się o miesiąc
Roboty miały trwać do końca października, ale już teraz wiadomo, że opóźnią się o miesiąc FOT. DANIEL ANDRUSZKIEWICZ
Jeden z największych oświatowych remontów, który miasto planowało przeprowadzić podczas wakacji, przeciągnie się do końca listopada.

Przetarg na tę inwestycję musiał zostać unieważniony. Przez to młodzież ucząca się w Zespole Szkół Elektroniczno - Telekomunikacyjnych będzie musiała korzystać z gościnności sąsiedniej placówki, gdzie w trakcie robót ma się odbywać część zajęć.

Zobacz także: Leszno: Na wielu ulicach trzeba poprawić organizację

Magistrat rozstrzygał przetarg na modernizację kolejówki pod koniec czerwca. Wpłynęła na niego tylko jedna oferta, która opiewała na kwotę 736 tys. zł. Problem polegał na tym, że radni zapisali w tegorocznym budżecie kwotę o 36 tys. zł niższą. Budżet inwestycji został przekroczony, co pociągnęło za sobą spore komplikacje.

– Z tego powodu musieliśmy niestety, unieważnić przetarg i powtórzyć całą procedurę. Przepisy nie pozwalały nam przenieść brakującej kwoty z innych zadań, choć pojawiły się na nich oszczędności. Taki zabieg musiałby zostać najpierw zaakceptowany przez radnych – tłumaczy Lucjan Rosiak, naczelnik Wydziału Edukacji w Urzędzie Miasta Leszna.

Gdyby wykonawca remontu został wybrany w planowanym terminie, to prace zakończyłyby się do 30 października. Ogłoszenie i rozstrzygnięcie nowego przetargu spowoduje, że ekipy robotników będą w kolejówce aż do 30 listopada.

– Przetarg został już ogłoszony i rozstrzygniemy go 20 lipca. W związku z tym pojawią się opóźnienia oraz utrudnienia, za które przeprosiliśmy już rodziców i uczniów – mówi Rosiak.

Zespół Szkół Elektroniczno - Telekomunikacyjnych czekają spore zmiany. Odnowione ma zostać wnętrze, klatki schodowe, wymienione będą też okna. Wyremontowane zostaną dwie sale lekcyjne i ich zaplecza socjalne. Pomieszczenia, w których do tej pory znajdowały się warsztaty, zostaną zamienione na klasy. Inwestycja obejmuje także rozbiórkę stojących przy gmachu szkoły drewnianych pawilonów krytych azbestem, w których młodzież miała zajęcia. Zastąpi je murowany budynek o powierzchni 80 metrów kwadratowych, w którym znajdzie się świetlica oraz pomieszczenie administracyjne. Niestety, tylko część z tych prac uda się zrealizować w czasie wakacji. Remont ma być jednak prowadzony w taki sposób, by w trakcie roku szkolnego był jak najmniej uciążliwy dla młodzieży.

– Najpierw zajmiemy się parterem oraz piętrem i ta część remontu zakończy się do września. Potem robotnicy będą prowadzić prace w przyziemiu, ale zostanie ono odcięte od reszty budynku – wyjaśnia Rosiak.

Uczniowie ZSET już wcześniej korzystali z gościnności Gimnazjum numer 9. Na tamtejszej sali gimnastycznej przeprowadzana była część zajęć wychowania fizycznego. Od września tylko tam będą mogli ćwiczyć. Dyrekcja gimnazjum zgodziła się także na udostępnienie młodzieży z kolejówki klas lekcyjnych, ale dopiero po godz. 13. Do zakończenia remontu uczniowie nie będą mieli także zajęć praktycznych, które nadrobią w drugiej połowie semestru.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Transport ogromnego generatora ulicami Grudziądza

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na leszno.naszemiasto.pl Nasze Miasto