To co dzieje się w Lesznie, to już kpina. Mieszkańcy dzwonią i proszą, byśmy zrobili coś z samochodami nauki jazdy, przez które nasze ulice są zakorkowane – informuje Kazimierz Jęcz, radny klubu Prawa i ...

Masz zdjęcie do tego tematu?

Wyślij
To co dzieje się w Lesznie, to już kpina. Mieszkańcy dzwonią i proszą, byśmy zrobili coś z samochodami nauki jazdy, przez które nasze ulice są zakorkowane – informuje Kazimierz Jęcz, radny klubu Prawa i Sprawiedliwości.

Efektem tych próśb są prace nad wprowadzeniem ograniczeń w poruszaniu się ,,elek” na terenie miasta.

– Pracujemy nad projektem uchwały wprowadzającej zakaz ruchu samochodów nauki jazdy w godzinach szczytu komunikacyjnego. Dziś w Lesznie zarejestrowanych jest ponad 22 tysiące pojazdów. Nawet nie da się oszacować ile osób przyjeżdża tu z innych miast. Każdy z nas się uczył, ale muszą być pewne granice, bo ,,elki” blokują nasze ulice – wyjaśnia Jęcz.

Projekt radnych zakłada wprowadzenie ograniczeń od poniedziałku do piątku w godzinach od 6.00 do 8.00 oraz od 14.00 do 16.00. To pory największego nasilenia ruchu.

Więcej we wtorkowym wydaniu Głosu Wielkopolskiego lub www.prasa24.pl

Wiadomości Poznań, Wydarzenia Poznań

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!