Na ten dzień niektórzy czekają przez cały rok szkolny. Uczniowie I LO w Lesznie, tak jak pozostali w całym kraju, odebrali dzisiaj świadectwa, pożegnali się z nauczycielami na dwa miesiące i rozpoczęli wakacje.

- Sukcesy naszych uczniów są naszymi sukcesami – mówiła dzisiaj Barbara Kochanek zwracając się do nauczycieli I LO w Lesznie. Pani dyrektor, która rozpoczęła uroczystości związane z zakończeniem roku szkolnego, podkreślała, że jest dumna z uczniów, którzy nie tylko osiągają znakomite wyniki w nauce, ale również biorą udział w rozmaitych konkursach i przedsięwzięciach, podczas których reprezentują szkołę.

Wśród osób zgromadzonych na dzisiejszym zakończeniu roku w auli I LO znaleźli się nie tylko uczniowie i nauczyciele, ale również przedstawiciele władz miasta. Szkoła wygrała bowiem rowerowy konkurs organizowany przez Komisję Kultury i Sportu Rady Miejskiej oraz gazetę ABC, w którym nagrodą jest 10 tysięcy złotych na zakup stojaka rowerowego.

Tradycyjnie po uroczystym wręczeniu świadectw i wyróżnień, przyszedł czas na występ artystyczny. W tym roku przed publicznością wystąpili uczniowie z klasy I g. Przygotowali parodię znanego programu rozrywkowego i część wokalno-muzyczną.

Ten rok szkolny był szczególnie wymagający dla pierwszoklasistów, którzy znaleźli się w nowym miejscu wśród nowych ludzi. Wkroczenie do liceum było dla nich dużą zmianą. Dzisiaj podkreślali, że są zadowoleni z wyboru szkoły, bo spotkali tutaj świetnych ludzi, ale nie ukrywają, że czekali na wakacje.

Dołącz do nas na Facebooku


Wiadomości Poznań, Wydarzenia Poznań

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!