Blisko sto osób zgłosiło swoją chęć udziału w zbiórce krwi, która odbywa się dzisiaj w I Liceum Ogólnokształcącym. Większość krwiodawców to uczniowie szkoły. To kolejna tego typu akcja w I LO. W kwietniu odbył się tutaj „Dzień Dawcy Szpiku”. Wtedy pełnoletnie osoby mogły zapisać się do rejestru potencjalnych dawców.

W I Liceum Ogólnokształcącym w Lesznie akcje zbiórki krwi odbywają się cykliczne. Dzisiejszą zorganizował parlament uczniowski wspomagany przez Regionalne Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Poznaniu Oddział w Lesznie. Krew może oddać każdy kto ukończył 18 rok życia, nie waży mniej niż 50 kg i jest zdrowy.

Zobacz też: Leszno: Dzień Dawcy Szpiku w I LO [ZDJĘCIA]

Zanim jednak krwiodawcy podzielą się tym cennym darem, muszą wypełnić kwestionariusz. Odpowiadają w nim na pytania dotyczące m.in. stanu zdrowia. Potem czeka ich spotkanie z lekarzem, a na końcu, gdy wszystko jest w porządku mogą oddać krew.

- Podczas dzisiejszej zbiórki krwiodawcy mogą także oddać krew konkretnym osobom. Wspomagamy dwie dziewczynki, z których jedna choruje na nerki, a druga na białaczkę. Zachęcamy do oddawania krwi właśnie im – mówi Ola Glinkowska uczennica klasy trzeciej i koordynatorka akcji.

W dzisiejszej zbiórce biorą udział uczniowie klas trzecich, nauczyciele, ale także osoby spoza szkoły. Wśród nich nie brakuje tych, którzy po raz pierwszy zdecydowali się oddać krew, gdyż dopiero teraz spełnili warunek związany z ukończeniem 18 roku życia. Wszystkim jednak towarzyszy jeden cel – chęć pomocy tym, którzy potrzebują krwi. Akcja potrwa do godziny 14.

Dołącz do nas na Facebooku

Z regionu

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!