Grumpy Cat Grumpy Cat

(© fot. za You Tube)

Według doniesień "The Independent" Zrzędliwy Kot miał przynieść swoim właścicielom już 100 milionów dolarów zysku z zarządzania wizerunkiem zwierzaka.

Grumpy Cat to w rzeczywistości 2,5 letnia kotka należąca do 28-letniej Tabathy Bundesen, mieszkanki Arizony. Kotka, która w rzeczywistości nazywa się Tardar Sauce, zyskała popularność dwa lata temu, gdy brat kobiety wrzucił zdjęcie zwierzęcia do sieci, w podpisie wskazując na zrzędliwość kotki.

Tabatha szybko rzuciła pracę kelnerki w restauracji, założono specjalną spółkę handlową, a zarządzaniem wizerunkiem zwierzęcia zajął się profesjonalny menedżer.

Według gazety "The Independent" Grumpy Cat przyniósł właścicielom około 100 milionów dolarów. Bundesen nie potwierdza tych informacji, ale nie poda też sumy, jaką zarobiła na wizerunku kotki. Sprzedawane są kubki, koszulki i inne gadżety z wizerunkiem kotki oraz oczywiście zabawki.

Zwierzak ma ponad 7 milionów fanów na Facebooku, 500 tys. na Instagramie i 200 tys. na Twitterze.
Hallo

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!