Mistrz Polski z Leszna! Łukasz Wróbel wygrał Mistrzostwa Polski Policjantów w Maratonie [FOTO]

Anna Szklarska-Meller
Łukasz Wróbel Mistrzem Polski Policjantów
Łukasz Wróbel Mistrzem Polski Policjantów KMP w Lesznie
Mistrz Polski jest z Leszna! Łukasz Wróbel wygrał XVI Mistrzostwa Polski Policjantów w Maratonie, które odbyły się w Dębnie. Było to już szóste zwycięstwo policjanta z Leszna.

Mistrzem Polski XVI Mistrzostw Polski Policjantów w Maratonie, Dębno 2018 szósty raz został Łukasz Wróbel, policjant wydziału dochodzeniowo-śledczego Komendy Miejskiej Policji w Lesznie.Drugi na mecie był Rafał Jura z Komendy Wojewódzkiej Policji w Poznaniu, natomiast na miejscu trzecim uplasował się Jacek Michulec z Komendy Wojewódzkiej Policji w Katowicach.

Policjant z Leszna w klasyfikacji open zajął 11. miejsce, wbiegając na metę jako drugi z reprezentantów Polski. Łukasz Wróbel reprezentował też drużynę Komendy Wojewódzkiej Policji w Poznaniu, która podczas mistrzostw Policji zajęła I miejsce.

W klasyfikacji kobiet pierwsza na metę dotarła Marta Witke-Orlikowska z Komendy Wojewódzkiej Policji w Poznaniu, druga zameldowała się Katarzyna Samler, także z Poznania, a na trzecim stopniu podium stanęła Edyta Marciniak z Komendy Miejskiej Policji w Kaliszu.

Maraton Dębno jest najstarszą tego typu imprezą w Polsce, rozgrywany jest z przerwą od 1969 roku. Organizatorem XVI Mistrzostw Polski Policjantów w Maratonie była Komenda Wojewódzka Policji w Szczecinie i Zarząd Wojewódzki NSZZP województwa zachodniopomorskiego.

Trasa nie należy do łatwych, nie brakuje na niej sporych przewyższeń, podbiegów, nawierzchni z kostki brukowej, a także terenów nie osłoniętych od słońca i wiatru. W tym roku do rywalizacji stanęło ponad 2300 uczestników z kraju i świata, w tym 120 policjantek, policjantów i pracowników policji z całej Polski.