Żyjemy na takiej szerokości geograficznej, że czy tego chcemy, czy nie, będziemy w zimie musieli zmierzyć się ze śniegiem, blokującym chodniki i ulice. I o ile na drogach publicznych zrobią to odpowiednie służby, oczywiście o ile nie zostaną zaskoczone, o tyle o własny kawałek ziemi musisz zatroszczyć się sam. Weź sprawy we własne ręce.

Czym się wspomagać? Do wyboru masz kilka urządzeń, które musisz wybrać pod kątem ilości powierzchni do odśnieżenia.

Małe powierzchnie
Tu idealnie sprawdzi się ręczna łopata. Nie ma sensu odpalanie odśnieżarki, jeśli do oczyszczenia masz np. podjazd garażu lub ścieżkę wejściową od furtki do domu. Rozwiązanie to jest najtańsze. Ale pod warunkiem, że podejdziesz do niego z głową. Uważaj na prowizoryczne produkty z dyskontów, wykonane z drewna lub plastiku. Są nietrwałe, a przy pierwszej wizycie w sklepie, możesz od razu kupić ich kilka, bo rozpadną się po paru odśnieżaniach. Postaw na sprzęt solidny, który posłuży Ci kilka sezonów. Łopata Fiskars ma aluminiowy trzonek oraz wykończenie głowicy z tego samego materiału. Taka budowa zapewnia narzędziu niską wagę, a w połączeniu z wygodną rączką gwarantuje, że nie zaznasz już bólu pleców podczas usuwania śniegu.

Średnie powierzchnie
Jeśli masz do odśnieżenia podwórko lub ogródek, wybierz odśnieżarkę. Na średnich powierzchniach, tam gdzie sięgnie kabel przedłużacza, najlepiej sprawdzi się model elektryczny. Unikniesz wtedy nadmiernego wysiłku na mrozie, w postaci machania łopatą, co zaoszczędzi Ci problemów zdrowotnych i sporo czasu, który możesz poświęcić na przyjemniejsze aktywności zimowe. Postaw na sprzęt, który pozwoli wybrać, w które miejsce będzie przerzucać śnieg. Faworyt QT2000 ma regulowany kąt i odległość, na jaką wystrzeli biały puch, a 9-metrowy wyrzut zaoszczędzi kilkukrotnego usuwania tego samego śniegu na coraz dalsze odległości.

Duże powierzchnie
Gdy dysponujesz sporym kawałkiem ppowierzchni, który wymaga oczyszczenia ze śniegu, wybierz odśnieżarkę spalinową. Możesz wtedy zapomnieć o kablach i zapuszczać się na większe odległości. W tej kategorii ważny jest odpowiedni silnik. Dlatego warto zwrócić uwagę na urządzenie Handy. Moc, którą dysponuje – 2,3 KM, w zupełności wystarczy, by bez przestoju wybierać pasy białego puchu o szerokości niemal 46 centymetrów. Regulowana dysza wyrzuci puch na osiem metrów. Bez problemu rozprawi się z wysoką na 30 centymetrów pokrywą, więc jeśli planowałeś weekend przesiedzieć w domu, to nie musisz wystawiać nosa na mróz, w obawie o nawarstwienie się opadu. No chyba, że doświadczymy zimy stulecia. Ale wtedy tym bardziej lepiej nie wynurzać się z ciepłego domu.

Dom i ogród

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!