Uczniowie z gminy Piaski będą mogli skorzystać z zajęć dodatkowych i wyrównawczych, za które zapłaci Unia Europejska. Samorząd otrzyma z Europejskiego Funduszu Społecznego prawie 850 tysięcy złotych. Hasło projektu to "Akademia Równych Szans".

Masz zdjęcie do tego tematu?

Wyślij
Gmina Piaski zwróciła się o dofinansowanie zajęć szkolnych. Wniosek znalazł się w pierwszej trójce zakwalifikowanej do przyznania funduszy. Pieniądze zostaną przeznaczone na zajęcia wyrównawcze i dodatkowe we wszystkich szkołach w gminie Piaski, a także na zakup dodatkowego sprzętu usprawniającego zajęcia.

W czasie trwania projektu, zaplanowanego na dwa lata, z prawie 12 tysięcy dodatkowych zajęć pozalekcyjnych będzie mogło skorzystać 855 uczniów.

Poza zajęciami wyrównawczo - dydaktycznymi z określonych przedmiotów przewidziane są także dodatkowe zajęcia pozalekcyjne związane z nauką języków obcych, nabywaniem umiejętności matematycznych, technicznych czy informatycznych, a także umiejętności uczenia się, nabywania kompetencji społeczno - obywatelskich.

Przewidziane są także indywidualne spotkania z psychologiem i logopedą.

Wiadomości Poznań, Wydarzenia Poznań

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!