Piłka nożna: Polonia Leszno przegrała na zakończenie sezonu z Ostrovią Ostrów Wlkp. [ZDJĘCIA]

kst
Mecz Polonia Leszno - Ostrovia Ostrów Wlkp. zakończył się wynikiem 0:1.
Mecz Polonia Leszno - Ostrovia Ostrów Wlkp. zakończył się wynikiem 0:1. fot. Krzysztof Stephan
W ostatnim meczu sezonu trzeciej ligi piłki nożnej Polonia Leszno na własnym boisku przegrała z drużyną Ostrovii Ostrów Wielkopolski 0:1. Zespół gości zapewnił sobie tym samym awans do drugiej ligi. Polonia, mimo porażki, prawdopodobnie zostanie na dotychczasowym poziomie rozgrywek. Choć o tym nie będzie już decydowała sportowa rywalizacja.

W związku z zaplanowanymi wcześniej zawodami lekkoatletycznymi na obiekcie sportowym przy ulicy 17 stycznia, wczorajszy (22 czerwiec) mecz Polonii Leszno i Ostrovii Ostrów został rozegrany na kompleksie boisk szkoleniowych w Zaborowie.

Ostatni mecz sezonu dla obu drużyn miał ogromne znaczenie. Polonia, by spokojnie zapewnić sobie trzecioligowy byt musiała na własnym boisku osiągnąć jak najlepszy rezultat. Ale już przed spotkaniem było wiadomo, że będzie to rzecz niezwykle trudna. Zespół z Ostrowa Wielkopolskiego przed ostatnim meczem był liderem trzecioligowej tabeli grupy drugiej (w skład tej grupy wchodzą zespoły z województwa wielkopolskiego i kujawsko-pomorskiego; sama trzecia liga podzielona jest na osiem grup).

Mecz przebiegał pod dyktando gości. W pierwszej połowie w słupek trafił defensywny pomocnik Ostrovii Krzysztof Molka. Gospodarze skupieni byli przede wszystkim na defensywie. Tworzyli niewiele akcji na połówce przeciwnika. W 30 minucie kapitan Polonii Przemysław Kowalski dostał drugą żółtą i w rezultacie czerwoną kartkę. Jego niezbyt rozważne zagranie ręką osłabiło leszczyńską drużynę. Polonia grała w dziesiątkę.

W drugiej połowie w 50 minucie padła pierwsza i jedyna bramka tego spotkania. Akcję, strzałem głową, zakończył Tomasz Kempiński.

Po upłynięciu czterech minut doliczonych do podstawowego czasu gry, to podopieczni Marka Nowickiego mogli fetować zwycięstwo. Wraz z licznie przybyłymi na spotkanie kibicami z Ostrowa, piłkarze i działacze świętowali awans do drugiej ligi. Był szampan i flary. Była radość.

- Mogliśmy zapewnić sobie awans już trzy mecze wcześniej, ale na szczęście udało się to dziś – powiedział po meczu Krzysztof Molka z drużyny gości.

Piłkarze Polonii na skutek porażki Fogo Luboń z Notecianką Pakość (3:0 na murawie w Pakościu) są spokojni o pozostanie w dotychczasowej klasie rozgrywek. Choć na ostateczne roszady tabeli kibice muszą poczekać dłużej, do chwili, gdy wyjaśnią się kwestie licencyjne trzecio i drugoligowych klubów piłkarskich.

- Utrzymaliśmy się w lidze, to już prawie pewne, i to jest najważniejsze – powiedział po spotkaniu obrońca zespołu z Leszna, Artur Jasiek.

Polonia Leszno w 30 meczach sezonu 2012/2013 zdobyła 37 punktów, strzelając 34 bramki. Sezon zakończyła na 12. miejscu, wyprzedzając 4 końcowe drużyny w tabeli.