Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Pomoc po nawałnicy płynie z powiatu puckiego. Puck zbiera najpotrzebniejsze produkty | LISTA

Krzysztof Hoffmann
Piotr Hukało
Niekończący się łańcuch wsparcia dla ofiar sierpniowej burzy na południu województwa pomorskiego. O pomoc po nawałnicy apelował do samorządów marszałek Mieczysław Struk. Odpowiedziała ziemia pucka, która organizuje paczki. W zbiórkę środków zaangażował się KOD Puck. Zobacz, co jest potrzebne i gdzie można składać artykuły.

W Pucku organizowana jest zbiórka na rzecz ofiar sierpniowej nawałnicy, która przeszła przez Pomorze. Wszystkie najpotrzebniejsze rzeczy można przynosić od czwartku, 17.08.2017 r. do budynku MOKSiR Puck (ul. Lipowa, przy stadionie), w godzinach 9 - 21.
- Ludzie mają sporo potrzeb, ale też proszą najpierw o telefon, żeby skierować w odpowiednie od razu miejsce, bo potrzeby wszędzie są inne - informują organizatorzy akcji pomocowej w Pucku. - Strażacy zaopatrzeni dzisiaj przez nas, bo to oni i wojsko teraz udrażniają Brdę. Roboty na tygodnie.

AKTUALIZACJA: lista potrzeb z 17 sierpnia 2017:
- OSP Sulęczyno - potrzebne wsparcie! Konto OSP Sulęczyno: 62832400010040903420000010
Gmina Sulęczyno jest jednym z najbardziej dotkniętych kataklizmem miejsc na Kaszubach, a najbardziej w powiecie kartuskim. Od piątkowej nocy strażacy z OSP Sulęczyno bez przerwy niosą pomoc mieszkańcom. Strażacy proszę o pomoc finansową na dwie rzeczy: paliwo oraz wyżywienie dla ekip, które są teraz na terenie gminy i ofiarnie pomagają im uporać się z żywiołem. Pozostałe rzeczy są w stanie ogarnąć, ale już teraz w kasie brakuje kilkudziesięciu tys. zł (pracują praktycznie bez przerwy od prawie tygodnia).

- Rytel - centrum dowodzenia. Nie wiesz gdzie jechać, to zawieź swoje rzeczy do Rytla. Do szkoły albo do centrum kultury. Oni to rozwożą. Za chwilę Sulęczyno odbiera rzeczy, które potrzebują.

- Nowa Cerkiew - szkoła: wszystko przyjmują i rozsyłają dalej (kontakt: Alicja Kamińska 692 490 619).
- Brusy OSP- sztab kryzysowy 694 666 332. Paliwo, rękawiczki, plandeki, grabie, baterie.
- Sulęczyno - Grabowski Eugeniusz 601 638 011 gok.

- Potrzebne są: ubrania kobiece, pampersy 2 lub 3, ubranka dla dziewczynki zabawki pościel, środki czystości. Gmina Rytel potrzebuje za to każdej ilości skarpet i bielizny dla strażaków we wszystkich rozmiarach.

- W Trzebuniu, rodzina, która straciła dom, ma dwumiesięczne niemowlę potrzebuje dosłownie wszystkiego. NAJBARDZIEJ POTRZEBNA JEST PRZYCZEPA KEMPINGOWA, MIESZKALNA, aby mogli zamieszkać na terenie swojego zniszczonego gospodarstwa. Nie mogą zamieszkać gdzie indziej. bo maja tak zwierzęta gospodarskie których musza doglądać.

- Dla mieszkańców wiosek potrzebne są jeszcze 3 kontenery mieszkalne..

Lista niezbędnych rzeczy jest długa:
- Rytel: Dla ponad 200 strażaków pracujących w Rytlu potrzebne są: skarpetki, bielizna, szczoteczki do zębów i pasta. Ośrodek Kultury Rytel.
- Trzebuń: Potrzebne wszystko, to samo co wszędzie. Jest biedna rodzina, która straciła dom. Potrzebna przyczepa kempingowa (kontakty: dowódca OSP Trzebuń Dariusz Radomski 664 431 825, sołtys Mieczysław Jenta 698 633 418). Konto OSP w Trzebuniu 93 8340 0001 0200 9029 2000 0001. Zerwany dach w szkole.
- Lipusz - sołectwo: potrzebne są: dwie pilarki plus paliwo i olej do nich, agregat plus paliwo (nadal są tam ludzie bez prądu! 5 doba), plandeki we wszelkich możliwych rozmiarach, woda w pojemnikach 5l i 0,5l. Tu mieszkańcy NIE POTRZEBUJĄ ŻYWNOŚCI I UBRAŃ.

ZOBACZ TEŻ:

- Brusy: dla poszkodowanych w nawałnicy najbardziej potrzebne teraz są:
• składać można w OSP Brusy
- łańcuchy oraz paliwo do pił,
- olej do smarowania łańcuchów,
- mieszanka do rozcieńczania paliwa,
- rękawiczki robocze,
- plandeki,
- folie do przykrywania dachów,
- miotły, grabie, taczki,
- piły motorowe,
- agregaty prądotwórcze itp.
• składać można w Centrum Kultury i Biblioteki w Brusach od poniedziałku do piątku w godz. od 10.00 do 18.00, w soboty i niedziele od godz. 14.00 do 18.00.
- sprzęty AGD
- latarki, baterie
- koce, pościele, kołdry, ręczniki
- jednorazowe naczynia i sztućce,
- papier toaletowy, ręczniki kuchenne, płyny do naczyń, worki na śmieci,
- środki higieny osobistej
- suchy prowiant, wodę do picia itp.
Dodatkowo materiały budowlane (dachówki, blachy, pustaki, cement, farby itd.) przekazać można od piątku 18 sierpnia br. bezpośrednio do poszkodowanych po ustaleniu z pracownikiem Urzędu Miasta i Gminy Brusy Panem Zbigniewem Żabińskim pod nr. tel. 605 452 231.
- Chojnice: agregaty, piły , łańcuchy , prowadnice , wodery, energetyki.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Strefa Biznesu: Rolnicy zapowiadają kolejne protesty, w nowej formie

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na puck.naszemiasto.pl Nasze Miasto