Masz zdjęcie do tego tematu?

Wyślij

Od nadmiaru głowa boli. Miłośnicy motoryzacji przekonają się o tym już w najbliższy weekend. Na ulicach Poznania i drogach powiatu będzie można zobaczyć zabytkowe mercedesy, fiaty i bugatti.

Jakby tego było mało, pojawi się też kolumna legendarnej wręcz marki porsche. Sprawcą całego zamieszania jest Automobilklub Wielkopolski, który już po raz 36. organizuje Międzynarodowy Rajd Pojazdów Zabytkowych.

Uczestnicy rajdu odwiedzą między innymi Stację Kontroli Pojazdów we Fiałkowie, której właściciel jest zapalonym kolekcjonerem polskich motorowerów, motocykli i samochodów. Oprócz komarów i gazeli ma też mikrusa.

Już po raz szósty pasjonaci motoryzacji będą też ścigać się na Torze Poznań. Wyścig, do którego stanie 55 załóg, zostanie rozegrany w piątek (o godz. 16). W sobotę pierwszy zawodnik wyruszy na trasę rajdu spod hotelu Polonez o godz. 9.30, a między godz. 9.45 i 11 będzie można oglądać próby sportowe na terenie Zespołu Szkół przy ulicy Wyspiańskiego i Galerii Handlowej Panorama. Od godz. 15 do 16, na Starym Rynku zaplanowano konkurs elegancji.

Emocji nie zabraknie zapewne w czasie X Jubileuszowego Zlotu Porsche Club Polska. Impreza zacznie się w piątek i potrwa do niedzieli.
Początek zaplanowano w Kórniku na godz. 16.30. Kilkadziesiąt aut tej marki w asyście policji przejedzie pod zamek w Kórniku, gdzie o godz. 17 nastąpi honorowy start.
W sobotę "porschaki" zawładną Torem Poznań, gdzie odbędą się próby sportowe, a w niedzielę (w samo południe) kolumna tych aut wyjedzie z Tarnowa Podgórnego do Poznania, by zaprezentować się na Starym Rynku.

Wiadomości Poznań, Wydarzenia Poznań

Komentarze (1)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!