Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Projekt uczniów z II Liceum Ogólnokształcącego w Gnieźnie najlepszy w Wielkopolsce

(materiał nadesłany)
Projekt "Bliżej gwiazd" czyli sala astronomiczna stworzona przez uczniów "Dąbrówki" na pierwszym miejscu wśród szkół z Wielkopolski.

29 października w auli Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu odbyła się uroczysta gala podsumowująca I edycję projektu OFEK, Urzędu Marszałkowskiego Województwa Wielkopolskiego oraz UAM - eSzkoła Moja Wielkopolska. Uroczystość zaszczycili swoją obecnością Jego Magnificencja rektor UAM prof. dr hab. Zbigniew Pilarczyk oraz Podsekretarz Stanu w Ministerstwie Edukacji Narodowej pani Joanna Berdzik.

W projekcie, który ma trwać 3 lata, bierze udział 35 liceów ogólnokształcących oraz 70 gimnazjów z całej Wielkopolski. Pierwsza edycja projektu została właśnie zakończona.

W przedsięwzięciu tym uczestniczy także gnieźnieńskie II Liceum Ogólnokształcące im. Dąbrówki. W ramach tej edycji w ubiegłym roku szkolnym trzy zespoły uczniów „Piętnastki” brały udział w przygotowaniu i realizacji następujących projektów: „But to nie ocena, but to część życia” (pod opieką profesor Kariny Domachowskiej), „Droga mleczna” (opiekun profesor Piotr Wróblewski) oraz „Bliżej gwiazd” (opiekun profesor Honorata Grochowska).

W ścisłym finale znalazł się projekt „Bliżej gwiazd” i to on właśnie został uznany za najlepszy z całej Wielkopolski. Projekt polegał na stworzeniu sali astronomicznej, która stanie się pomocą dydaktyczną dla uczniów, zarówno szkół podstawowych, gimnazjów i liceów, jak i studentów Uniwersytetu Trzeciego Wieku oraz opracowaniu scenariuszy lekcji przeznaczonych dla różnych typów szkół. Sala, zlokalizowana w pomieszczeniach Gnieźnieńskiej Wyższej Szkole Humanistyczno – Menedżerskiej Milenium przy ul. Pstrowskiego, została zaprojektowana i wykonana przez 12- osobową grupę uczniów z klas 3e, 3h, 2b i 2c. Uczniowie samodzielnie wykonali niektóre pomoce naukowe oraz pozyskali sponsorów dla swojego przedsięwzięcia. W sali można zobaczyć: model Układu Słonecznego, fragment meteorytu, globus służący do wizualizacji zaćmień, fotografie mgławic, a także galileoskop, czyli rodzaj teleskopu, którego do obserwacji gwiazd używał sam Galileusz.

Zdobywcy I miejsca zostali nagrodzeni za swój pomysł, pracę i realizację projektu. Profesor Honorata Grochowska oraz wszyscy członkowie zespołu otrzymali nowoczesne laptopy Lenovo a II Liceum – tablicę interaktywną.

Drugie miejsca zajął projekt CHMiEL czyli Chmielowa Hodowla Miłych i Energicznych Licealistek z Liceum Ogólnokształcącego im. Marii Curie-Skłodowskiej w Wolsztynie, natomiast trzecie –„H2Obłędni - czyli zawodowo o wodzie" – Zespołu Szkół nr 1 im. Stefana Garczyńskiego w Zbąszyniu. Wyróżniono również pracę „Niesione wiatrem" - uczniów z IV Liceum Ogólnokształcącego im. Karola Kazimierza Kurpińskiego w Lesznie
.
Młodzież z „Dąbrówki” po raz kolejny udowodniła, że sukces jest na wyciągnięcie ręki. Wystarczy tylko trochę kreatywności, talentu i wiele godzin pracy.

Anna Kurzeja – Pluta – rzecznik prasowy II LO w Gnieźnie

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Jak działają oszuści (5) - oszustwo na kartę NFZ

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na gniezno.naszemiasto.pl Nasze Miasto