Na ławkach przed kościołem pełnią dyżury przez całą dobę Na ławkach przed kościołem pełnią dyżury przez całą dobę

Na ławkach przed kościołem pełnią dyżury przez całą dobę (© Michał Nicpoń)

Masz zdjęcie do tego tematu?

Wyślij

Parafianie z Radawnicy koło Złotowa dopięli swego. Niechciany przez nich ksiądz nie obejmie tej parafii. Metropolita bydgoski zmienił swoją decyzję i wyznaczył nowego proboszcza. Jego wprowadzenie do kościoła św.Barbary zaplanowano na jutrzejszy wieczór.

Od prawie tygodnia wierni blokowali kościół parafialny. Zatarasowali do niego wejście, przy którym ustawiają „posterunki” przez całą dobę. – Proboszcz miał przejąć parafię ósmego września. Rozmawialiśmy z dziekanem, że na takiego proboszcza się nie zgadzamy, ale zupełnie nas zignorował, dlatego uznaliśmy, że proboszcza do parafii nie wpuścimy – tłumaczy Jerzy Januszewski, członek rady parafialnej w Radawnicy.

W powszedni dzień przed kościołem parafialnym stała grupa prawie 50 osób. Wejście do kościoła było zagrodzone czerwoną taśmą, a przed główną bramą ustawiono trzy rzędy ławek, na nich siedziało kilkanaście osób.

Co takiego jest w księdzu Czesławie U., że tak bardzo mieszkańcom wsi się naraził? Oni sami szczegółów nie chcą zdradzać, bo zamierzają grać fair i za plecami nikogo nie oczerniać. Twierdzą jednak zgodnie, że za księdzem ciągnie się niejasna i podejrzana przeszłość.


Więcej w dzisiejszym wydaniu Polska Głos Wielkopolski, lub www.prasa24.pl

Wiadomości Poznań, Wydarzenia Poznań

Komentarze (6)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Łukasz (gość) (pyruś)

Byłem przez lata tam ministrantem od 1959 do 1969 r.Nie jestem już mieszkańcem Radawnicy przynajmniej od 45 lat.Ale mam wrażenie ,że parafie wiejskie są dla spadochroniaży w sutannach tak jak biedna Radawnica.Jestem dumny z postawy parafian.

joker (gość)

Diecezja bydgoska nie posiada metropolity a jedynie ordynariusza podlegającego metropolii w Gnieźnie. Jeśli panie Michale Nicpoń piszecie już jakiś artykuł i pisz pan autentyczne info bo przez takie błędy powstają takie same plotki jak te, że ten ksiądz jest gejem a znam go bardzo dobrze i wiem że nim nie jest.

czarek (gość)

Takie artkyły staja sie okazja pokarmem ,pogardy dla kosciola wyzywania sie ateistow,komuchów innych Palcza na biede bez pracy a walcza z kim ?

pyruś (gość)

A więc po raz kolejny kościół i kler jest zakłamany. Mówią o tym, że homoseksualizm jest zły, a sami mają z nim do czynienia, co widać po sprawie abp. Peatza. Po za tym jak zawsze kuria milczy.

zet (gość)

w jaki sposób jest przez władze miasta faworyzowany a w jaki sposób się odwdzięcza, trudno nie zgodzić się z tą opinią!

umpel (gość)

A ileż to księżulków jest w Polsce uczciwych, pracowitych, żyjących zgodnie tak, do czego zostali powołanie??? Zdecydowana większość to handlarze sakramentów świętych (sprzedają sakramenty za pieniądze), pazerni na pieniądze i majacy gdzieś godność człowieka. Ludzi kler traktuje jak dojne krowy. Tylko KASA, ŻYCIE W LUKSUSACH się liczą, NIC WIĘCEJ. KAASSSAAA, PODPORZĄDKOWANIE SOBIE LUDU CIEMNEGO, ...! - oto tajemnica wiary!!