Forbes podliczył zarobki muzyków w 2014 roku  Forbes podliczył zarobki muzyków w 2014 roku

Forbes podliczył zarobki muzyków w 2014 roku (© archiwum Polskapresse)

Masz zdjęcie do tego tematu?

Wyślij

Magazyn Forbes opublikował ranking zarobków muzyków. Wnioski? Lepiej rapować, niż grać na gitarze. Portfele hip-hopowców są grubsze od kolegów z gitarami.

Ranking brał pod uwagę przychody z tras koncertowych, nagrań i publikacji, sprzedaży, kontraktów reklamowych oraz innych działalności prowadzonych przez muzyków pomiędzy czerwcem 2013 a czerwcem 2014 roku.

Najwięcej w ostatnich miesiącach zarobił amerykański raper i producent Dr Dre, który drugą Beyonce wyprzedził o ponad pół miliarda dolarów, zaskoczeni?

Nie ujmując nic twórczości Dr Dre trzeba pochwalić jego zmysł do biznesu. Jego horrendalne zyski są zasługą założonej przez rapera firmy Beats Electronics. Swoje legendarne już słuchawki Dre sprzedał firmie Apple za 3 mld dolarów, a znaczna część tej kwoty trafiła na konto rapera. Jego dochód wyliczono na 620 mln dolarów.

W 2014 roku nikt nie mogła się z nim równać, nawet Beyonce, dla której był to rekordowy pod względem zarobków rok i wyniosły 115 mln dol.

Finansowe podium zamykają starzy wyjadacze i można to uznać za niemałą niespodziankę. Równe 100 milionów dolarów zarobili bowiem panowie z The Eagles. Muzycy zawdzięczają to przede wszystkim trasie koncertowej "History Of The Eagles", w ramach której w 2013 i 2014 roku zwiedzili Europę i Amerykę Północną. Autorzy "Hotel California" także z optymizmem mogą patrzeć także w 2015 rok, z trasą zagoszczą bowiem do Oceanii.

Na czwartym miejscu z 82 mln dolarów uplasował się zespół Johna Bongiovi, czyli Bon Jovi, na piątym natomiast Bruce Springsteen (81 mln dol.).

Starszym panom po piętach depczą już chłopaki, którzy według metryki mogliby być ich wnukami, czyli Justin Bieber (80 mln dol.) oraz zespół One Direction (75 mln dol.). Co ciekawe, są to jedyni muzycy w pierwszej dziesiątce zestawienia, którzy nie skończyli 30 lat.

Dziewiąte miejsce zajął jedyny przedstawiciel muzyki elektronicznej Calvin Harris, który wpływy wyniosły 66 mln dolarów. Pierwszą dziesiątkę zamyka z zarobkami w wysokości 65 mln dolarów gwiazda sceny country Toby Keith, który jednak lwią cześć zarobków uzyskał dzięki... własnej sieci restauracji.

Więcej na forbes.pl

Hallo

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!