Festiwal Fantastyki Pyrkon to największa impreza w Polsce, gromadząca miłośników fantastyki i popkultury. Jego przyszłoroczna, piętnasta edycja odbywać się będzie od 24 do 26 kwietnia 2015 roku na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich. Przygotowania już ruszyły.

Od 6 grudnia organizatorzy Festiwalu Fantastyki Pyrkon 2015 przyjmują propozycje do przyszłorocznego programu imprezy. Pomysły można zgłaszać za pomocą specjalnego formularza, zamieszczonego na stronie internetowej Pyrkonu. Osoby, które będą współtworzyły program zlotu, mogą liczyć na specjalną zniżkę, a także - na możliwość zaprezentowania się przed szeroką publicznością.

Zobacz też: Festiwal Fantastyki Pyrkon [INFORMACJE,ZDJĘCIA]

Festiwal Fantastyki Pyrkon 2014


Historia festiwalu rozpoczęła się 6 marca 1999 roku, kiedy to w Poznaniu zorganizowany został - przez działający przy Akademii Ekonomicznej Klub Fantastyki Druga Era - "Dzień z fantastyką". Festiwal Fantastyki Pyrkon stał się szczególnie popularny w ostatnich latach. Od 2010 roku Pyrkon odwiedziło 50 tys. osób. Tylko w ubiegłym roku było to ponad 24 tys. zwiedzających. Tendencja jest wzrostowa. Toteż w 2015 roku można spodziewać się kolejnego rekordu frekwencyjnego. Będą tłumy!

Festiwal Fantastyki Pyrkon 2015 zajmie co najmniej 8 pawilonów na MTP. Na powierzchni ponad 6 tys. metrów kwadratowych znajdą się stoiska z biżuterią, figurkami, grami, ubraniami, gadżetami itp. Na MTP odbywać się będą koncerty, wykłady, konkursy, pokazy, wystawy. Funkcjonować będzie Games Room z planszówkami i Blok Gier Elektronicznych. Nie zabraknie też cosplay oraz niesamowitych gości! Przypomnijmy, iż w minionych trzech latach festiwal odwiedzili: Shane Lacy Hensley, Grzegorz Rosiński, Jacek Dukaj, Eoin O'Doherty, Graham Masterton, John Wick, Miroslav Žamboch, Tad Williams, Sandy Petersen, Cameron Stewart, Olga Gromyko. Charles Stross, Lauren Beukes i inni.

Festiwal Fantastyki Pyrkon: Pyrkon Dance 2014


Osoby, pragnące zostać festiwalowymi wolontariuszami, będą mogły skorzystać formularza rejestrowego 3 stycznia 2015 roku.

Skomentuj:

Festiwal Fantastyki Pyrkon 2015. Ruszyły przygotowania!Zostaw e-mail, a my dostarczymy Ci najświeższych informacji


Imprezy

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!