Specjaliści  z ul Specjaliści  z ul

Specjaliści z ul. Taczaka przeniosą się na Winogrady (© Waldemar Wylegalski)

Masz zdjęcie do tego tematu?

Wyślij

Lekarze od dwóch dni nie przyjmują pacjentów w przychodniach specjalistycznych przy ul. Taczaka w Poznaniu – poinformował oburzony czytelnik Andrzej Szmyt. – Ludzie krążą od drzwi do drzwi, nikt nie potrafi powiedzieć, co się stało i czy w ogóle ktoś będzie tu przyjmować.

– Ja mogę tylko w swoim imieniu przeprosić pacjentów – mówi Ewa Smuszkiewicz, do niedawna dyrektor, obecnie likwidator Obwodu Lecznictwa Kolejowego w Poznaniu. – W maju placówka została zlikwidowana uchwałą Sejmiku Województwa Wielkopolskiego. Wszystkich lekarzy oraz cesję kontraktu z NFZ przejął Poznański Ośrodek Specjalistyczny Usług Medycznych (POSUM) – dodaje.

W poniedziałek dyrektor Smuszkiewicz usłyszała od szefa POSUM, że od 1 września lekarze nie mogą przyjmować pacjentów, bo nie zostały dopełnione wszystkie formalności. Lekarze nie mieli podpisanych umów, nie mają pieczątek i recept.

Lekarze potwierdzają, że od dwóch dni w przychodniach przy ul. Taczaka panuje bardzo trudna sytuacja.
– Co mamy mówić pacjentom, którzy mają ustaloną wizytę pół roku temu? – denerwuje się Barbara Hirsch, przedstawicielka pracowników byłego OLK. – Miała być zachowana ciągłość leczenia, 70 tys. pacjentów miało nie ucierpieć na tej zmianie, tymczasem dzieje się coś bardzo niepokojącego.

Lekarze nie mogą przyjmować pacjentów, bo już nie są pracownikami zlikwidowanego Obwodu Lecznictwa Kolejowego, a jeszcze nie są pracownikami POSUM.
– Do tej pory nie mamy jeszcze cesji kontraktu – tłumaczy Leszek Pobojewski, dyrektor POSUM. – Bardzo przepraszam pacjentów za tę niedogodość, ale jest to bardzo duża operacja i pod względem formalnym, i organizacyjnym. Myślę, że w ciągu dziesięciu dni wszystko powinno zacząć działać.


Więcej w dzisiejszym wydaniu Polska Głos Wielkopolski, lub www.prasa24.pl

Wiadomości Poznań, Wydarzenia Poznań

Komentarze (3)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

DAMIN (gość)

NASTĘPNY DYREKTOR Z KLUCZA NIE NADĄŻA ALE WAŻNE ŻE MA KUMPLI...A PACJENCI NIECH NIE CHORUJĄ BEZCZELNI GŁOWĘ ZAWRACAJĄ NOWEMU DYREKTOROWI

Zuza (gość)

szkoda ,że poradnie z tej przychodni mają być przenoszone.Komu to odpowiada ? Firma POSUM o ile dobrze pamiętam mam jakieś greszki na sumieniu.Może radni sejmiku przypomną sobie .Cwila zastanowienia wszystkim dobrze zrobi. łatwo likwidować wiemy to już ,jeśli chodzi o żłobki i przedszkola. Z Taczaka na Winogrady ! To jest chore.

iwag (gość)

Jestem pacjentką przychodni na ul Taczaka poniewaz jest blisko dworca pkp dlaczego mam teraz dojezdzac na drugi koniec miasta? Czy ktoś mnie pytał czy chce?