Spór o literaturę kobiecą w Dwudziestoleciu międzywojennym Spór o literaturę kobiecą w Dwudziestoleciu międzywojennym

(© Okładka książki)

Masz zdjęcie do tego tematu?

Wyślij

To bez wątpienia książka dla miłośników literatury.

PREMIERA: grudzień
Wydawnictwo: Nauka i Innowacje
Cena detaliczna: 45,00 zł
Liczba stron: 328
Oprawa miękka, klejona
Wydanie pierwsze

Joanna Krajewska koryguje obraz polskiej literatury międzywojennej, jaki obowiązywał w dotychczasowych ujęciach kanonicznych. Autorce udało się udowodnić i udokumentować, iż fenomen pisarstwa kobiecego znajdował się w samym centrum ówczesnego życia literackiego i był składnikiem ważnych dyskusji zarówno o charakterze estetycznym, jak i światopoglądowym.

W miarę krystalizowania się zainteresowań literaturoznawczych i samoświadomości badawczej Joanny Krajewskiej okazywało się coraz wyraźniej, że jej prawdziwym powołaniem jest uprawianie historii literatury, a konkretnie – historiografii pisarstwa kobiecego.

Joanna Krajewska to absolwentka polonistyki Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu. Specjalizuje się w historii literatury XX wieku, a zwłaszcza Dwudziestolecia międzywojennego. Publikowała swoje teksty w czasopismach naukowych oraz periodykach społeczno-kulturalnych. Spór o literaturę kobiecą w Dwudziestoleciu międzywojennym jest jej debiutem książkowym.


Literatura polska

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!