Świąteczne premiery kinowe zapowiadają się znakomicie. Ostatnia odsłona "Hobbita", druga część "Nocy w muzeum" czy polska komedia "Pani z przedszkola" gwarantują dobrą zabawę, więc warto wstać od świątecznego stołu i wybrać się do kina.

"Hobbit. Bitwa pięciu armii"


To będzie ważny dzień w historii kina. Niezależnie od tego, czy "Hobbit. Bitwa pięciu armii" będzie widowiskowym dziełem, czy efekciarskim przerostem formy nad treścią, jego premiera zamknie w dziejach kinematografii rozdział ekranizacji największych powieści światowej fantastyki.

Akcja trzeciej części "Hobbita" toczy się tuż po uwolnieniu Ereboru spod jarzma Smauga. Kompania Thorina nieświadomie ściąga gniew smoka przeciwko Esgaroth, Miastu na Jeziorze oraz jego mieszkańcom. Jednak władca krasnoludów, pławiąc się w niedawnym zwycięstwie, zapomniał o lojalności i obowiązku pomocy obywatelom miasta.Bilbo Baggins, chcąc by ten przejrzał na oczy, podejmuje ryzykowną decyzję. Najgorsze ma jednak dopiero nadejść: Samotna Góra musi bronić się przed Sauronem, który wysłał w jej okolice legiony orków. Stan zagrożenia wymaga mobilizacji wszystkich ras zamieszkujących Śródziemie. Elfy, krasnoludy i ludzie staną w obliczu wyboru: zjednoczyć wysiłki, albo skazać się na zagładę.

"Hobbit. Bitwa pięciu armii"
Nowa Zelandia/USA, 2014
reżyseria: Peter Jackson, występują: Martin Freeman, Richard Armitage, Ian McKellen, Cate Blanchett, Ian Holm, Orlando Bloom, Hugo Weaving, Christopher Lee
premiera: 25 grudnia

Kino

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!