Nie pomógł list proboszcza z Szamocina, który w najlepszych słowach pisał o rodzinie Piotra H. , o pokorze i społecznej pracy tego młodego człowieka w kościele. Ani konsultacja psychologa, który stwierdził u oskarżonego bardzo wysoki poziom lęku i niepokoju. A nawet przekonująca mowa jego obrońcy, adwokata Macieja Olszaka.

Masz zdjęcie do tego tematu?

Wyślij

- Oskarżony już na początku przyznał się i wyraził skruchę. Widziałem, jak przeżywał tę tragedię . Mimo apelacji zapłacił już zadośćuczynienie rodzinie - mówił Maciej Olszak, podając dowody wpłaty 10 tysięcy złotych. - Na jego korzyść przemawia młodociany wiek... To był wyczynowy, sportowy samochód. Może zawiódł któryś z systemów, bo został sprowadzony jako uszkodzony?

Adwokat kwestionował opinię biegłego, który po raz pierwszy miał do czynienia z nissanem 350 Z i nie wiedział, jak szukać ewentualnej awarii. Dzisiaj prosił poznański sąd o kolejny proces dla Piotra H., skazanego przez sąd w Chodzieży na 2 lata i 4 miesiące więzienia za zbyt szybką i nieostrożną jazdę. Jak ustalili biegli, gdy w listopadzie ubiegłego roku wypadł z szosy na łuku drogi w Szamocinie, miał na liczniku co najmniej 160 kilometrów (ograniczenie wynosiło do 50). Uderzył w mur domu, po drodze zabijając 18-letnią Martę N. Prokurator uznał, że kara jest zbyt łagodna i zaskarżył wyrok chodzieskiego sądu. Apelację złożył również obrońca. Poznański Sąd Okręgowy utrzymał jednak wyrok w mocy. Piotr pójdzie do więzienia i straci prawo jazdy na 5 lat. Nie było go na wczorajszej rozprawie odwoławczej. Choruje i nadal leczy się po wypadku .

Wiadomości Poznań, Wydarzenia Poznań

Komentarze (3)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

wxyz (gość)

Gdyby dziewczynę nie zabił a tylko sprzedał jej nielegalny program komputerowy to by poszedł co prawda na 5 lat do więzienia ale wszyscy by żyli.

++++ (gość)

nie powinien nigdy wyjsc z wiezienia, jak widac polskie prawo nie funkcjonuje zbyt dobrze