Wings for Life World Run 2015 [zdjęcia uczestników]. Polak o włos od światowego podium

Arkadiusz Gołka
Wings for Life World Run 2015 [zdjęcia uczestników]
Wings for Life World Run 2015 [zdjęcia uczestników] Jakub Marciniak
3 maja o godz. 13 ponad 3000 biegaczy wystartowało z Malty w Poznaniu. Zwycięzcą polskiej edycji został Bartosz Olszewski, przebiegając ponad 73 km. Zajął 4. miejsce na świecie.

Wings for Life World Run 2015 w Poznaniu: Start nad Maltą [ZDJĘCIA, WIDEO]

Okazało się, że najlepszy z Polaków, Bartosz Olszewski, pokonał dystans ponad 73 km. Wygrał bieg w Poznaniu i zajął 4 miejsce na świecie. Najszybszą zawodniczką była Dorota Stelmach, która meta dogoniła po przebiegnięciu niemal 42 kilometrów.

Bieg był rozgrywany dziś na całym świecie. Na 6 kontynentach w większości przypadków wyznaczone trasy wybiegały poza obszary miejskie, czyniąc ten wyjątkowy bieg również przygodą turystyczną i krajoznawczą. Trasy skategoryzowane są jako nadmorskie, miejskie, krajobrazowe, nadrzeczne oraz przyrodnicze. Do tej ostatniej kategorii przypisana została również trasa poznańska.

Źródło: TVN24/X-News