Na początku maja w Opalenicy skradziono auto. Złodzieje, którzy mają 19 i 21 lat zostali złapani przez świdnickich policjantów. Młodzi chłopcy nie nacieszyli się zbyt długo swoją zdobyczą.

Masz zdjęcie do tego tematu?

Wyślij
Na początku maja w Opalenicy skradziono auto. Złodzieje, którzy mają 19 i 21 lat zostali złapani przez świdnickich policjantów.

Młodzi chłopcy nie nacieszyli się zbyt długo swoją zdobyczą. Kradzieży dokonali na początku miesiąca, a ich łupem padł luksusowy samochód osobowy, o wartości około 30 tysięcy złotych, skradziony w Opalenicy.

Sprawcy zostali zatrzymani zaraz po tym, jak na jednej ze stacji benzynowych w Świdnicy zatankowali samochód i nie płacąc za paliwo odjechali.
Natychmiast zostali namierzeni przez policjantów, ale jak się okazało, przestępcy nie zamierzali poddać się bez walki. Rozpoczął się więc za nimi kilkudziesięciokilometrowy pościg, zakończony sukcesem funkcjonariuszy.

W trakcie przesłuchania mężczyźni przyznali się do kradzieży auta, które jak zeznali, wyszukali w internecie i od samego początku planowali tą akcję.
Okazało się też, że do Opalenicy przyjechali autobusem. Tutaj bez problemu odnaleźli posesję właściciela samochodu i upozorowali chęć kupna pojazdu.
Jeden z nich poszedł je obejrzeć, drugi z kolei czekał kilka metrów dalej. Odbyła się też jazda próbna.

Po przejechaniu kilku metrów, "kupujący" był na tyle zainteresowany zakupem, że wpłacił zaliczkę tylko po to, aby właściciel nie sprzedał auta nikomu innemu. Złodziej poprosił o podwiezienie do najbliższego bankomatu. Tam wykorzystując moment nieuwagi właściciela odjechał, zabierając ze sobą wspólnika.

Dzięki szybkiej i sprawnej akcji świdnickich policjantów, mienie wróci do właściciela.
Jak się udało ustalić policjantom, chłopacy, którzy ukradli samochód mają na swoim koncie nie tylko wiele kradzieży, ale też kilkadziesiąt oszustw internetowych. Sprzedawali między innymi części motoryzacyjne, za które pobierali opłaty, ale ich nie wysyłali. Ich ofiarami mogły paść osoby z całego kraju.


Wiadomości Poznań, Wydarzenia Poznań

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!