Pogoń wzięła rewanż na Rycerzach. Pompax Tęcza nie dała szans

Koszykarze Rycerzy Rydzyna nie pozbierali się po porażce w Żarach, przegrywając drugie spotkanie z rzędu. Pewnie za to w Gorzowie wygrała Pompax Tęcza Leszno, która do play-off I ligi przystąpi z 3 miejsca.

Mecz Rycerzy z Pogonią zapowiadał się jako hit kolejki. W pierwszym meczu obu zespołów na Opolszczyźnie też emocji nie brakowało, ale końcówka tamtego meczu należała do zespołu z powiatu leszczyńskiego, który wygrał 87:81. Rywal chciał wziąć rewanż i strącić Rycerzy z fotela lidera II ligi, grupa D. Sztuka ta gościom się udała. Ci już w I kwarcie pokazali, że nie przyjechali na wycieczkę. Prowadzili dość długo, ale w końcówce to prowadzenie stracili. Nie spoczęli jednak na laurach. W końcówce I połowy celnie zza łuku przymierzyli Garwol i Madzir i Rycerze po 20 minutach przegrywali z gośćmi (34:40).
Nieznaczne prowadzenie przeciwnik utrzymywał przez III kwartę, a przewaga ich zmalała zaledwie o dwa punkty (61:65).Rywal IV kwartę znów rozpoczął mocno. Za 3 punkty trafili: Nowakowski, a po chwili wiecznie młody Mordzak i zrobiło się (63:71). Pogoń do końca grała na dobrej skuteczności i mimo że Rycerze nie grali źle, to tego dnia nie byli w stanie powstrzymać ofensywy rywala. Pogoń do końca miała mecz pod kontrolą. W efekcie wygrała zasłużenie i z nawiązką odrobiła straty z pierwszego meczu, triumfując w rydzyńskiej hali (89:76). Porażka Rycerzy spowodowała, że ci stracili fotel lidera i na kolejkę przed końcem rundy zasadniczej wiemy już, że do play-off przystąpią z drugiego miejsca, unikając prawdopodobnych starć z BC Obrą Kościan...

Rycerze Rydzyna – Pogoń Prudnik 76:89 (21:18, 13:22, 27:25, 15:24)

Punkty dla Rycerzy zdobywali: Sanny 19 (3x3), Milczyński 16, Chanas 14 (2x3), Kasiński 14 (4x3), Sobiech 10 (2x3), Świerczyk 3 (1x3), Samolak 0, Domagała 0

Pompax Tęcza przypieczętowała trzecie miejsce po sezonie zasadniczym

W ostatnim spotkaniu rundy zasadniczej koszykarki Pompax Tęczy Leszno zagrały w Gorzowie, by przyłożyć pieczęć na przynajmniej trzecim miejscu. Nie miały z tym większych problemów. Tylko w I kwarcie trwała wyrównana walka. Pierwsze 10 minut zakończyło się nawet prowadzeniem młodzieży z grodu nad Wartą (23:21). II kwartę leszczynianki rozpoczęły od serii 6:0 po rzutach: Szloser, Grabskiej oraz Ratajczak. Wynik się odwrócił, choć to nie był jeszcze przełom w meczu, bo miejscowe jeszcze na chwilę odzyskały prowadzenie. Druga część tej odsłony pozwoliła jednak zespołowi trenera Krzysztofa Zajca zyskać nieco większą przewagę. Na przerwę nasze panie schodziły do szatni z przewagę 10 punktów.
Początek II połowy załatwił sprawę wyniku. Seria 17:0 była zabójcza dla rywalek, które nie były już w stanie wstać z kolan. Przewaga wzrosła do 27 punktów. Taka wypracowana przewaga co ciekawe utrzymała się do samego końca, a całe spotkanie zakończyło się bardzo przekonującą wygraną leszczynianek (81:54).

ENEA AZS AJP II Gorzów Wielkopolski – Pompax Tęcza Leszno 54:81 (23:21, 12:24, 6:21, 13:15)

Punkty dla Pompax Tęczy zdobywały: Szloser 18 (2x3), Pisera 17 (1x3), Siwińska 11, Ratajczak 8 (11 zb), Grabska 7, Hołtyn 6, Walentowska 4, Matuszewska 3 (1x3), Pietrzak 3 (1x3), Pacholczyk 2, Kuczyk 2.

BC Obra zagra w środę

W miniony weekend nie grała BC Obra Kościan, która miała zagrać z Exact Systems Śląskiem Wrocław. Mecz ze względu na udział Wrocławian w turnieju finałowym Mistrzostw Polski U-19 został przełożony na najbliższą środę – 23 marca. Młodzież z Wrocławia potrafi być niewygodnym rywalem i o triumf zespołowi z Kościana może być ciężko. BC Obra nie powinna jednak już stracić ósmego miejsca które zajmuje. Wyżej przed play-off jednak też już nie awansuje. Ósme miejsce oznaczać będzie tylko to, że przyjdzie im zagrać z triumfatorem rundy zasadniczej Pogonią Prudnik, która zapewniła sobie to miejsce po wygranej w Rydzynie. Ostatnia kolejka rundy zasadniczej już nic nie zmieni. Nie wiemy na pewno z kim zagra w I rundzie zespół Rycerzy. Całkirm możliwe, że może to być wspomniany zespół z Wrocławia. Z kolei koszykarki Pompax Tęczy Leszno tę najważniejszą część sezonu rozpoczną od rywalizacji z Wisłą Can-Pack Kraków.