Awans Julii Samol do finałów mistrzostw Polski juniorów

MKKS Wieniawa Leszno
Z dobrej strony podczas półfinałów Mistrzostw Polski Juniorów pokazali się reprezentanci MKKS Wieniawa Leszno. Awans do finałów zapewniła sobie Julia Samol.

Zawody odbyły się w Jastrzębiej Górze. To w tej niewielkiej miejscowości najlepsza szachowa młodzież naszego kraju w kategoriach do 13, 15 i 17 lat rywalizowała o to, by dostać się do finałów. W licznej konkurencji swoją czteroosobową reprezentację posłała na te zawody MKKS Wieniawa Leszno. Jak poinformował nas Łukasz Dębowiak, prezes leszczyńskiej sekcji zawodnicy jednego dnia rozgrywali po jednej, lub dwie partie. Każda z nich trwała od 3 do 4 godzin. Bardzo dobrze w kategorii do lat 15 wypadła wspomniana Julia Samol, która w 9 partiach wywalczyła 4,5 punktu, co dało ósme miejsce i awans do finałów Mistrzostw Polski Juniorów 2021. Jest to na pewno duży sukces młodej leszczynianki, która ma szanse pokazać się w jeszcze mocniejszej stawce już w finale.

W grupie do lat 17 Mateusz Wleklik zgromadził 3,5 pkt i zajął 26 miejsce. W grupie do lat 13 startowali Dominik Bendka oraz Jan Dutka. Ten pierwszy zdobył 4 punkty i został sklasyfikowany na 40 miejscu, a drugi na miejscu 50 na co złożyły się 3 punkty. Miejsca niby odległe, ale trzeba powiedzieć, że konkurencja była ogromna. Łącznie w tym nadmorskim kurorcie w półfinałach wystąpiło około 300 zawodników z całego kraju.

Dodajmy, że w lutym oraz marcu troje zawodników Wieniawy walczyć będzie w finałach MP Juniorów. W rywalizacji do lat 10 wystąpi Zofia Samol oraz Tymon Jankowiak, a do lat 16 Julia Samol. Całej trójce życzymy sukcesów w finałach. Mamy nadzieję, że sprawią sobie, trenerowi i ich kibicom kolejną miłą niespodziankę.