Awansują już w sobotę? Tym razem ŁKS podejmie Rycerzy

Czy koszykarze Rycerzy Rydzyna awansują do ćwierćfinałów play-off II ligi? Są na dobrej drodze, by awansować do czołowej ósemki. W pierwszym meczu pokonali ŁKS AZS UŁ Szkoła Gortata Łódź 98:88. Czas na rewanż...

Pierwsze spotkanie wcale nie było spacerkiem dla ekipy z powiatu leszczyńskiego. Owszem, nasz zespół prowadził cały czas, ale dość słabo bronił, poza początkiem II połowy. Defensywa i fakt, że rywal miał swój dzień w rzutach zza łuku sprawiły, że Łodzianie w IV kwarcie wrócili do gry. Nie wygrali, ale pokazali, że potrafią grać w koszykówkę. Taka postawa może napędzić przeciwnika w rewanżu.

Czeka nas trudne zadanie. Jestem o tym przekonany. ŁKS po pierwszym spotkaniu mógł uwierzyć w to, że można z nami powalczyć, ale sami sobie byliśmy wtedy winni. Nie zagraliśmy na równym, dobrym poziomie. W rewanżu musimy zagrać lepiej. Jedziemy jednak do Łodzi po to, by zamknąć tę rywalizację w dwóch meczach – powiedział Jędrzej Jankowiak, trener Rycerzy.

Rewanż w Łodzi rozpocznie się w sobotę, 17 kwietnia o godzinie 17.00. Gdyby ŁKS okazał się w rewanżu jednak lepszy, to oba zespoły czekać będzie trzecie, decydujące starcie w Rydzynie. Nadmieńmy jeszcze, że zwycięzca tej pary zagra w ćwierćfinale z kimś z dwójki: Polonia Bytom – Noteć Inowrocław.