Bardzo cenne zwycięstwo Stainer Polonii w Ostrzeszowie

Piłkarze Stainer Polonii 1912 Leszno po wygranej w Ostrzeszowie z Victorią 2:1 mają szansę objąć przodownictwo w tabeli IV ligi. W końcówce spotkania miejscowi przypuścili szturm na Polonistów, ale ci przetrzymali ten opór.

Stainer Polonia wreszcie wygrała na wyjeździe. Victoria jawiła się jako bardzo groźny rywal. Beniaminek potwierdzał we wcześniejszych spotkaniach, że może być czarnym koniem rozgrywek. Do tego Polonii zawsze w Ostrzeszowie grało się ciężko. W ostatnich latach przegrali tam nawet z kretesem.
Tym razem leszczynianie rozpoczęli odważnie i byli w pierwszych 45 minutach stroną dominującą. Ostrzeżeniem dla miejscowych był strzał w słupek Jakuba Reraka. W 36 minucie goście jednak dopięli swego. Artur Krawczyk zrehabilitował się za niewykorzystaną sytuację sam na sam i tym razem trafił z 12 metra po niepewnym wybiciu obrońcy Victorii. Gospodarze mieli jedną dobrą sytuację w I połowie, jednak Mateusz Chudziak był w tym meczu świetnie dysponowany i nie dał się zaskoczyć.
Po przerwie na 2:0 podwyższył Eryk Moryson. Wtedy jednak goście oddali inicjatywę i do głosu doszła Victoria. W 69 minucie Michał Mazurek znalazł sposób na bramkarza Stainer Polonii z rzutu wolnego i miejscowi złapali kontakt. Poloniści grali chaotycznie. Bronili się, byli w opałach, ale przetrzymali ten napór, odnosząc cenne, wyjazdowe zwycięstwo.

Victoria Ostrzeszów - Stainer Polonia 1912 Leszno 1:2 (0:1)
Bramki: 0:1 Krawczyk (36), 0:2 Moryson (54), 1:2 Mazurek (69-wolny)