Bardzo dobry występ Jana Nowaka w zawodach Pucharu Polski Juniorów

Polonia 1912 Leszno
Do Gdańska zjechali najlepsi floreciści w kategorii juniorów. Rywalizowano tam w II Pucharze Polski Juniorów, a dodatkowo o Kirys Jana III Sobieskiego. Swój start zaznaczyli zawodnicy dwóch leszczyńskich klubów.

Najlepiej nad morzem wiodło się 15-letniemu Janowi Nowakowi z Polonii 1912 Leszno, który był bardzo blisko finałowej ósemki. Ostatecznie młodziutki Polonista został sklasyfikowany na 9 miejscu, co jest świetnym rezultatem, zważając, że walczył przeciwko starszym kolegom.

Dobre 14 miejsce zajął Dawid Piosik z IKS Leszno. Pozostali nasi zawodnicy zostali sklasyfikowani na następujących miejscach: Maksymilian Kanci - Polonia (21), Tobiasz Waściński - IKS (22), Jakub Fogt - Polonia (25), Gracjan Waściński - IKS (26), Mikołaj Ossentowski - IKS (29), Adam Andrzejewski - IKS (35), Szymon Pacholczyk - IKS (38), Arkadiusz Gajda - IKS (43), Filip Winkhof - IKS (44), Adam Makałowski - IKS (47), Marcin Radajewski - IKS (49).

W rywalizacji juniorek startowała tylko jedna przedstawicielka naszych dwóch klubów. Gabriela Miętka z Polonii 1912 Leszno została sklasyfikowana na 23 miejscu.