BC Obra sprawiła niespodziankę. Spóźniona pogoń Rycerzy

Za nami inauguracja w II lidze koszykówki mężczyzn. Dwie nasze drużyny walczyły ze zmiennym szczęściem. Miłą niespodziankę sprawiła BC Obra Kościan, która nie była faworytem spotkania w Nysie.

Pojedynek w Nysie z animuszem rozpoczeli gospodarze, prowadząc na początku już 7:0. Szybko wszystko się jednak wyrównało, a pod koniec I kwarty na prowadzeniu przez chwilę byłą już Obra, która ostatecznie przegrała minimalnie pierwsze 10 minut (21:20).
Obra znów goniła i robiła to skutecznie. Dwie ostatnie skuteczne akcje Krówczyńskiego i Kaczmarka dały do przerwy prowadzenie ekipie Szymona Pietraszka (33:37). Obra urwała się w III kwarcie, ale miejscowi zniwelowali straty i przed ostatnią ćwiartką był remis (50:50). Zespół z Nysy odzyskał nawet prowadzenie, ale od stanu 61:61 serię (9:0) odnotowali goście, wygrywając w Nysie (61:70)

IgnerHome Basket Nysa – BC Obra Kościan 61:70 (21:20, 12:17, 17:13, 11:20)

Punkty dla BC Obry zdobywali: Ciążkowski 25 (4x3), Rybakowski 14 (3x3), Kaczmarek 12 (9 zb), Krówczyński 8 (1x3), Hebdzyński 7 (7 zb), R.Milczyński 2, Kiszka 2, Konieczny 0, Kin 0.

Spore problemy w Pleszewie miał przemeblowany zespół Rycerzy Rydzyna, który z każdą minutą gubił dystans. Do przerwy było to już 15 punktów. Potem nawet 27! Ostatnia kwarta mogła jednak odwrócić losy meczu. Rycerze rozpoczęli ją od serii (0:15) i było już tylko (74:70). Na 63 sekundy przed końcem po rzutach wolnych Milczyńskiego był remis (82:82), a po chwili Rycerze po raz pierwszy byli na prowadzeniu (82:84) po rzucie Sobiecha. Trójką odpowiedział Chmielarz, potem punkt z rzutów wolnych dorzucił Spała i ostatecznie KS Kosz Pleszew pokonał Rycerzy (86:84).

KS Kosz Pleszew – Rycerze Rydzyna 86:84 (28:20, 18:11, 28:24, 12:29)

Punkty dla Rycerzy zdobywali: Chanas 21 (3x3), Sobiech 18 (2x3), Milczyński 15 (8 zb), Samolak 12 (4x3), Sanny 8, Kasiński 5 (1x3), Janowicz 3 (1x3), Domagała 2, Nawrocki 0, Świerczyk 0.