Będzie trzeci mecz. Kąty Wrocławskie wzięły rewanż

Koszykarki Pompax Tęczy Leszno muszą się wstrzymać ze świętowaniem awansu do II rundy play-off I ligi. W drugim spotkaniu przeciwko Dijo Maximus Kąty Wrocławskie musiały uznać wyższość rywalek.

Leszczynianki pojechały na rewanżowe spotkanie na Dolny Śląsk bez Aleksandry Arczewskiej oraz Alicji Grabskiej. Początek meczu w wykonaniu drużyny z Wielkopolski był wyjątkowo słaby. Dijo Maximus rzuciło się od razu do ataku i po kilku minutach prowadziło 10:0. Wtedy dopiero impas przyjezdnych przerwała Justyna Hołtyn. Jednak tylko na chwilę. Rywalki znów odnotowały serię 10:0 i zrobiło się 20:3. Na koniec kwarty nasze panie za sprawą Raczyńskiej jeszcze raz trafiły zza łuku, ale straty po 10 minutach były już spore.

Nie można powiedzieć, że Tęcza się poddała. Niekiedy tak bywa, że nic nie wychodzi. W II kwarcie było już lepiej, choć tę część spotkania od „trójki” rozpoczęły rywalki. Potem jednak serię 10 punktów bez odpowiedzi rywalek odnotowały koszykarki z Leszna. Wynik był już bardziej przyzwoity, a przewaga stopniała do 7 punktów.
Zawodniczki z Kątów Wrocławskich szybko jednak opanowały sytuację. Znów budowały przewagę, która do przerwy wzrosła do 12 punktów, a po 30 minutach jeszcze wzrosła o kolejnych pięć. Przewaga była jak na ten etap spotkania duża, ale Tęcza jeszcze rzuciła się w pościg. To niesłychane, ale na 3 minuty przed końcem z przewagi zespołu z Dolnego Śląska zostały już tylko 3 punkty po trafieniu z dystansu Walentowskiej (74:71). Wydawało się, że można jeszcze dokonać czegoś, co przed chwilą wydawało się nie do osiągnięcia. Niestety te ostatnie fragmenty meczu wyzwoliły w miejscowych dodatkowe siły. Seria 6:0 gospodyń w zasadzie zamknęła mecz, bo czasu do końca spotkania było już niewiele. Za walkę dla Tęczy brawa, jednak na świętowanie awansu do II rundy przyjdzie nam jeszcze poczekać. W dwumeczu jest remis 1-1. O wszystkim zadecyduje trzecie spotkanie, które 10 marca, w środę odbędzie się w Trapezie.

Dijo Maximus Kąty Wrocławskie – Pompax Tęcza Leszno 84:73 (20:6, 21:23, 22:17, 21:27)

Punkty dla Pompax Tęczy zdobywały: Walentowska 18, Hołtyn 17, Raczyńska 13, Skrzypczak 9, Targosz 7, Pietrzak 7, Brambor 2, Franckowiak 0, Kuczyk 0.

Dodajmy, że awans uzyskał już MUKS Poznań, który po raz drugi pokonał AZS Umed Widzew Łódź. Jeszcze jednego spotkania będzie potrzebowała konfrontacja drużyn ze Swarzędza i Krakowa. W drugim meczu Lider nieoczekiwanie pokonał na własnym parkiecie triumfatorki rundy zasadniczej AZS Politechnikę Koronę 59:54. Póki co nie rozpoczęła się nawet rywalizacja rezerw Enei AZS AJP II Gorzów Wielkopolski z Grot Lauer Pabianice.