Bez niespodzianki w Ostrowie. Derby dla Ostrovii

Nie poprawili swoich statystyk piłkarze ręczni Real Astromal Leszno. W przedostatniej serii spotkań rozgrywek I ligi niestety, ale byli tylko tłem dla rywala z Ostrowa Wielkopolskiego.

Leszczynianie, tak jak w innych spotkaniach tego sezonu nie byli stawiani za faworyta wyjazdowego starcia z Ostrovią. Rozpoczęło się dla gości źle, bo już po kilku pierwszych akcjach przegrywali (5:0). Słabo wyglądał atak gości. Dopiero w 8 minucie bramkę Ostrovii, z rzutu karnego odczarował Krzysztof Meissner. Gospodarze już wtedy mieli pokaźną zaliczkę. Do przerwy wynosiła ona już 9 bramek, kiedy wynik pierwszych 30 minut ustalił Kacper Szocik.
Obraz gry nie uległ zmianie także po przerwie. Ostrovia robiła co chciała, a goście z Leszna z każdą kolejną minutą jeszcze bardziej gubili dystans. W 50 minucie notowaliśmy (28:17). Nie było już mowy o nawiązaniu walki. Różnica była tak duża, że ostatnie minuty nie mogły już przynieść żadnych emocji. Te jednostronne derby zakończyły się ostatecznie wynikiem 33:19, co świadczy o różnicy przynajmniej klasy.

Ostrovia Ostrów Wielkopolski – Real Astromal Leszno 33:19 (17:8)

Bramki dla Real Astromal zdobywali: Krzysztof Meissner 5, Kacper Szocik 4, Jakub Wierucki 3, Mateusz Płaczek 2, Hubert Szkudelski 1, Piotr Łuczak 1, Jakub Kruk 1, Paweł Kowalczewski 1.

Przed zespołem z Leszna jeszcze jedno spotkanie. W najbliższą sobotę o godzinie 18.00, na koniec sezonu leszczynianie podejmą UKS GOKiS Kąty Wrocławskie. Tylko zwycięstwo da naszej drużynie nadzieje na wyprzedzenie Olimpu Grodków i Szczypiorniaka Gorzyce Wielkie i ucieczkę z ostatniego miejsca w tabeli.