Czołowe lokaty leszczyńskich florecistów w Gdańsku

archiwum Jakub Fogt
Kolejny bardzo dobry występ odnotowali floreciści dwóch leszczyńskich klubów, którzy rywalizowali w Gdańsku w XX Memoriale im. Romualda Piaseckiego. Był to zarazem I Puchar Polski Juniorów Młodszych.

W gronie juniorek młodszych mieliśmy tylko jedną zawodniczkę. Była nią Gabriela Miętka z Polonii 1912 Leszno. W gronie 67 zawodniczek leszczynianka zajęła dobre 12 miejsce, a wygrała Karolina Żurawska z TORUAF Toruń.

Liczniej reprezentowali Leszno juniorzy młodsi, którzy spisali się z jeszcze lepszej strony. Na podium, na trzecim miejscu stanął Dawid Piosik z IKS Leszno. W szerokim finale znaleźli się jeszcze: Szymon Pacholczyk (IKS), który zajął 5 miejsce oraz Jakub Fogt z Polonii – 8 miejsce.

O krok od ósemki była aż czwórka zawodników. Jan Nowak z Polonii sklasyfikowany został na 10 miejscu, a tuż za nim znaleźli się w kolejności Filip Winkhof, Tobiasz Waściński oraz Adam Andrzejewski (wszyscy IKS).
To jednak nie byli wszyscy zawodnicy reprezentujący nasze miasto w tej imprezie. 29 miejsce zajął Maksymilian Kanci z Polonii, Cezary Ginter (IKS) został sklasyfikowany na 39 miejscu. Inni jego klubowi koledzy zajmowali: Odyseusz Ciesielski – 49 miejsce, Marcin Radajewski – 51 i Gracjan Waściński – 56 miejsce. Imprezę na swoją korzyść rozstrzygnął jeden z faworytów: Tomasz Gorczyca z UKS Atena Gdańsk. W turnieju juniorów młodszych wystartowało 69 zawodników.