Derby ponownie dla zespołu z Leszna. W regionie rządzi Real Astromal

Derby w I lidze szczypiornistów nie zawiodły. Jednak tak jak w I rundzie górą był zespół z Leszna. Łatwo jednak gospodarzom tego meczu nie było, bo lokalny rywal próbował niwelować straty.

Rozpoczęło się od rzutu karnego gości z Kościana, którzy już w 1 minucie objęli prowadzenie po trafieniu nakskuteczniejszego w ich szeregach – Eryka Napieralskiego. Po chwili przyjezdni mieli już dwie bramki przewagi, kiedy na listę strzelców wpisał się Kamil Gessner. Zespół z Leszna szybko jednak się zrewanżował i po serii trzech bramek z rzędu w 8 minucie sam wyszedł na prowadzenie (4:3) po bramce Kacpra Jaszkiewicza. Zespół Macieja Wieruckiego zaczął wtedy przejmować kontrolę nad meczem. Chwilami miał nawet 5 bramek więcej, by po 30 minutach, a więc pierwszej odsłonie prowadzić (14:10). Taka przewaga jeszcze oczywiście niczego nie gwarantowała gospodarzom. Goście wciąż mogli mieć nadzieję na przełamanie.
Po zmianie stron Jaszkiewicz najpierw dał ponownie pięć bramek przewagi gospodarzom, ale kolejnych kilka minut należało do Tęczy Folplast, która w 38 minucie odrobiła wszystkie straty po rzucie Tomasza Piątka. Boiskowy zegar pokazywał stan (16:16) i zabawa rozpoczynała się jakby od nowa. Potem jeszcze przez kilka kolennych minut mieliśmy równowagę, po której znów odskoczyli miejscowi. W 48 minucie po kolejnym celnym rzucie Kacpra Jaszkiewicza Real Astromal miał dokładnie taką przewagę, jaką wypracował sobie do przerwy (23:19). Goście walczyli do końca. W 59 minucie tliła się jeszcze w nich iskierka nadziei po skutecznie wykonanym karnym przez Napieralskiego, kiedy było (27:25). W ostatniej minucie karnego wypracowali sobie jednak gospodarze, zamieniając go za sprawą Mateusza Nowaka na bramkę, dającą końcowe zwycięstwo 28:25. Zwycięstwo leszczynian zasłużone, dające im umocnienie się na 7 miejscu w tabeli. Tęcza będzie musiała szukać punktów w kolejnych meczach, jeśli myśli o poprawie słabego 10 miejsca. Za jej plecami są tylko zespoły z Nowej Soli oraz Legnicy, a w następnej kolejce na Tęczę czeka lider z Obornik Śląskich. Mecz w Kościanie rozpocznie się w sobotę, 2 kwietnia o godzinie 17.00. Ekipę z Leszna czeka tego dnia wyjazd do wspomnienej przedostatniej drużyny tabeli – UKS Trójka Nowa Sól.

Real Astromal Leszno – Tęcza Folplast Kościan 28:25 (14:10)

Bramki dla Real Astromal zdobywali: Jaszkiewicz 9, Nowak 6, Frieske 5, Płaczek 3, Kaniewski 2, Maleszka 2, Łuczak 1.

Dla Tęczy Folplast bramki zdobywali: Napieralski 10, Olejnik 5, Przekwas 2, Krystkowiak 2, Wesołek 2, Graf 1, Gessner 1. Piątek 1, Stachowiak 1