Drugie zwycięstwo Real Astromal Leszno i wpadka Tęczy Folplast

Drugie zwycięstwo i drugie przed własną publicznością odnieśli szczypiorniści Real Astromal Leszno. Zaskakująco przegrał z kolei beniaminek z Kościana.

Leszczynianie podejmowali w Trzynastce starego dobrego znajomego KU AZS Uniwersytetu Zielonogórskiego. Gospodarze dobrze weszli w ten mecz i już po pierwszych akcjach prowadzili 3:0. Nie zawsze jednak było tak skutecznie, przez co rywal zblizał się i jeszcze w I połowie doprowadził na chwilę do remisu. Końcówkę pierwszej odsłony lepiej rozegrali szczypiorniści z Leszna, którzy znów mieli trzy trafienia więcej od rywala (14:11). Goście nie rezygnowali z walki o punkty, ale miejscowi potrafili wykorzystywać okresy gry w przewadze i osiągnęli nawet 5-6 bramkowe prowadzenie. Tej zaliczki nie roztrwonili i po niezłym meczu pokonali rywala (28:23).
Bramki dla Real Astromal zdobywali: Meissner 7, Płaczek 6, Łuczak 5, Frieske 3, Jaszkiewicz 3, Wierucki 2, Napierkowski 2.

Zawód w Kościanie

Bez punktów tym razem Tęcza Folplast Kościan. Nasz zespół bardzo dobrze rozpoczął sezon, ale w starciu na własnym parkiecie z ŚKPR Świdnica nie popisał się i już do przerwy miał problemy, przegrywając z zespołem z Dolnego Śląska (14:16). Gospodarze próbowali gonić, ale Świdniczanie byli tego dnia lepiej dysponowani i skuteczniejsi w ataku, dowożąc zwycięstwo w tym zaciętym spotkaniu (29:32).
Bramki dla Tęczy zdobywali: Stachowiak 6, Przekwas 5, Olejnik 5, Wesołek 5, Grzesiak 3, Piątek 2, Gessner 1, Krystkowiak 1, Graf 1.
W kolejny weekend nasze dwie drużyny czekać będą trudne spotkania. Zespół z Kościana uda się do Kątów Wrocławskich, które bardzo pozytywnie zaskakują i urastają do faworyta rozgrywek, a Real Astromal zmierzy się w Świdnicy z ostatnim pogromcą zespołu z Kościana.