Dwa medale reprezentantów Polonii na Mistrzostwach Europy w Budvie

FB Cecylia Pudlicka
Z odległej Czarnogóry powróciła do kraju reprezentacja Polski kadetów i juniorów w kicboxingu. W Budvie odbyły się Mistrzostwa Europy we wspomnianych kategoriach wiekowych. W licznym gornie biało-czerwonych znalazła się czwórka reprezentantów Polonii 1912 Leszno.

Z tej czówrki dwójce udało się stanąć na podium. Do wielkiego finału w formule full-contact w wadze 54 kg dotarł Max Kowanek. Po złoto niestety nie sięgnął. Przegrał z reprezentantem Ukrainy, który izyskał przewagę w I rundzie. Naszemu zawodnikowi ostatecznie przypadło srebro.

Po drugi medal sięgnęła Aniela Misiaczyk w wadze 60 kg formuły kick-light. Tutaj finału nie było, bo nasza zawodniczka została zatrzymana w walce półfinałowej, sięgając po brąz. Bez medali, ale z zebranym doświadczeniem powrócili do Leszna: Oktawia Jankowska oraz Aleksander Piasecki.

W sumię Polskę w Budvie reprezentowało aż 127 zawodników i zawodniczek. W całych mistrzostwach Starego Kontynentu rywalizowało – uwaga – 1418 sportowców, reprezentujących 39 krajów. W klasyfikacji drużynowej Polska zajęła 4 miejsce, zdobywając 13 złotych, 24 srebrne i 34 brązowe medale. Łącznie dało to 71 krążków.