Dwa razy podium w Gdańsku. Leszczyński floret znów „punktuje”

Polonia 1912 Leszno
Dobra praca z floretową młodzieżą w Lesznie znów przyniosła sukcesy i miejsca na podium. Tym razem najmłodsi walczyli na planszach w Gdańsku.

W Trójmieście rywalizowano w turnieju „O Puchar Rajców Gdańskich” Mimo, że dwa leszczyńskie kluby reprezentowane były zaledwie przez dwójkę swoich reprezentantów, to mogą być bardzo zadowolone.

W kategorii U-15 do ścisłego finału dotarł Jakub Fogt z Polonii 1912 Leszno, który dopiero w pojedynku o końcowe zwycięstwo uległ Karolowi Kwiatkowskiemu z Toruńskiej Akademii Floretu. Ostatecznie więc został sklasyfikowany na drugim miejscu.

W rywalizacji rocznika 2011 i młodszych z powodzeniem walczyła Amelia Nowaczyk z IKS Leszno. Młodziutka leszczynianka przegrała dopiero w półfinale, zajmując 3 miejsce.

Konferencja prasowa po meczu Korona Kielce - Radomiak Radom 4:0