Dwa zwycięstwa i cztery razy na podium w Mińsku Mazowieckim

Polonia 1912 Leszno
Kilka miejsc na podium wywalczyli zawodnicy Polonii 1912 Leszno podczas Pucharu Polski kadetów w kickboxingu. Były też dwa zwycięstwa.

Po triumf w zawodach, które odbyły się w Mińsku Mazowieckim sięgnęły: Iga Jankowska w kadecie młodszym w formule light-contact w wadze 60 kilogramów oraz Oktawia Jankowska w kadecie młodszym w light-contact w kategorii 42 kilogramów.
Ponadto na najniższym stopniu podium w kadecie starszym w wadzie 50 kg w kick-light stanęła Aniela Misiaczyk i w kadecie starszym w tejże samej odmianie tego sportu Max Kowanek w wadze 52 kilogramów. W imprezie startował jeszcze Aleksander Piasecki, ale znalazł się poza podium.

Iga wystartowała po raz pierwszy w zawodach. Pierwszy raz walczył też Max Kowanek, który w półfinale przegrał dość pechowo 2:1, podobnie jak Anielka z mistrzynią Polski. Wkrótce będzie można wziąć rewanże za tę imprezę, bo planujemy w maju organizację mistrzostw Polski kadetów, które odbędą się w rydzyńskiej hali. Przy okazji chciałbym podziękować naszym darczyńcom, którzy pomogli w tym dalekim wyjeździe na zawody - powiedział Albin Pudlicki, trener Polonii 1912 Leszno.

Maksym Chłań: Awans przyjdzie jeśli będziemy skoncentrowani