Falstart Stainer Polonii 1912 Leszno. Rundę wiosenną rozpoczęła od porażki

Mariusz Cwojda
Stainer Polonia 1912 Leszno przegrała z Farmutilem Orkanem Śmiłowo 1:2 w pierwszej kolejce rundy wiosennej IV ligi

Słabo wystartowała Stainer Polonia 1912 Leszno, przegrywając w pierwszym meczu rundy wiosennej IV ligi z Farmutilem Orkanem Śmiłowo 1:2.

Goście objęli prowadzenie w 25 minucie, gdy Jędrzej Wiśniewski wykorzystał dośrodkowanie w pole karne i posłał piłkę w prawy narożnik bramki. Szansę na wyrównanie wyniku miał Przemysław Kowalski, ale zamykając akcję z prawej strony boiska uderzył piłką głową i z kilku metrów nie trafił w bramkę.

Gospodarze doprowadzili do remisu kwadrans przed zakończeniem meczu. Podanie Kacpra Robaczyńskiego wykorzystał Damian Nowak. Miejscowi długo nie cieszyli się remisem, gdyż cztery minuty później Piotr Ginda-Kopeć przypieczętował zwycięstwo gości.

Mecz w Lesznie oglądała garstka kibiców. Stainer Polonia 1912 zaliczyła falstart. Zespół trenera Jędrzeja Kędziory za tydzień wybiera się na mecz wyjazdowy z Polonią Kępno, która dzisiaj wywiozła zwycięstwo z Krobi, pokonując miejscową Krobiankę 4:1. Takim samym wynikiem zakończył się mecz z udziałem Obry 1912 Kościan, która przegrała w Wągrowcu z miejscową Nielbą.