Falstart Stainer Polonii. Dobry początek Obry

Piłkarze IV ligi rozpoczęli nowy sezon. Nie popisała się wzmocniona Stainer Polonia 1912 Leszno. Zgoła odmiennie spisała się Obra 1912 Kościan, wygrywając w Ostrzeszowie.

Piłkarze z Leszna bardzo dobrze rozpoczęli mecz w Nowych Skalmierzycach. Po 11 minutach prowadzili po trafieniu Sarbinowskiego. Trzy minuty później wyrównali gospodarze, którzy wkrótce wyszli na prowadzenie. Goście nie odpuszczali i po trafieniu Reraka wyrównali tuż przed przerwą na 2:2.
Po przerwie rywal szybko pogrążył leszczynian, strzelając dwie brami w 54 i 58 minucie. Zespół Jędrzeja Kędziory nie potrafił odpowiedzieć i przegrał 4:2.
Znacznie lepsze humory są w Kościanie. Obra nie dokonała spektakularnych transferów, ale mimo to wygrała w Ostrzeszowie 2:1. Gospodarze prowadzili 1:0, ale jeszcze przed przerwą Obra wyrównała po trafieniu Marcinkowskiego.
Wydawało się, że mecz skończy się remisem 1:1, ale w końcówce na 1:2 trafił Jakub Jandy i goście wyjechali z Ostrzeszowa z pełną pulą.

Pogoń Nowe Skalmierzyce - Stainer Polonia 1912 Leszno 4:2 (2:2)
Bramki dla Stainer Polonii: Sarbinowski (11), Rerak (43)

Victoria Ostrzeszów - Obra 1912 Kościan 1:2 (1:1)
Bramki dla Obry: Marcinkowski (40), Jandy (89)

Maksym Chłań: Awans przyjdzie jeśli będziemy skoncentrowani