Główny dystans w Biegu Sokoła wygrał Miłosz Szcześniewski z Dąbcza [ZDJĘCIA CZĘŚĆ 3]

Michał Wiśniewski
Miłosz Szczęśniewicki tryumfował na piętnastokilometrowym dystansie Biegu Sokoła w Bukówcu Górnym. Najlepszą z pań na tym dystansie była Anna Zajączkowska z Trzebnicy. Otrzymała tradycyjnie bukiet kwiatów jeszcze przed linią mety.

Tegoroczna trasa biegu głównego na dystansie 15 kilometrów, z uwagi na przeciągający się remont drogi, została tymczasowo zmieniona. W tym roku uczestnicy biegu głównego wystartowali przy Domu Kultury w stronę Leszna. Na końcu wsi miał miejsce nawrót i biegacze ruszali drogą w kierunku Włoszakowic. Na wysokości 3 kilometrów skręcali w prawo do Dłużyny na nową część trasy. Z Dłużyny zawodnicy kierowali się na Grotniki, gdzie skręcali w lewo i na wysokości dziesiątego kilometra wracali na starą trasę biegu.

Główny bieg na 15 kilometrów wygrał w tym roku Miłosz Szcześniewski z Dąbcza Jego czas to 52:30. Drugi był Tomasz Kozłowicz z Wielkiej Lipy, trzeci Dawid Miaskowski z Leszna. Wśród pań wygrała Anna Zajączkowska z Trzebnicy. Za nią uplasowała się Magdalena Roesler z Kamieńca i Ewelina Łozowska z Lubina.