Grad goli w III lidze. Najwięcej bramkowych emocji w Lesznie i Włocławku

Daniel Kawczyński
Dużo, bo aż 26 bramek padło w 11.kolejce III ligi wielkopolsko - kujawsko - pomorskiej. Najwięcej bramkowych emocji było w Lesznie i Włocławku.

Lider znad Prosny mierzył się w wyjazdowym spotkaniu z Notecianką Pakość. Pojedynek nie obfitował w wielkie emocje. Od drugiej odsłony zaznaczała się niewielka przewaga przyjezdnych. Zwieńczył ją w 80.minucie Łukasz Wiącek, który głową zamienił na bramkę dośrodkowanie Grzegorza Dziubka. Notecianka nie składała broni i w doliczonym czasie mogła wyrównać, ale do końca pozostał czujny Marcin Ludwikowski. Tym samym trzy punkty zabrała ze sobą Calisia, która z dorobkiem 24 punktów przewodzi w tabeli.

Drugie miejsce z oczkiem mniej okupuje Lech Rypin, który w sobotę grał u siebie z Unią Solec Kujawski. Gospodarze od pierwszych minut wypracowali sobie przewagę, ale sytuacje zaczęli tworzyć dopiero po upływie dwóch kwadransów. Worek z bramki otworzył się w 63.minucie, kiedy podanie Michała Baranowskiego wykorzystał rezerwowy Paweł Kukowski. Końcowy rezultat ustalił na 10 minut przed końcem Jakub Feter, pewnie egzekwując jedenastkę.

Przekonywająco, lecz nie bez problemów zwyciężył trzeci Górnik Konin, który na wyjeździe spotkał się z ostatnią w tabeli Włocłavią Włocławek. Drużyna z Kujaw lepiej rozpoczęła i ku zdziwieniu w 7.minucie objęła prowadzenie po samobójczym golu Roberta Jędrasa. Radość nie trwała jednak długo, a sprawy w swoje ręce wziął Paweł Błaszczak. 21-letni napastnik zasłynął z umiejętności skutecznego wykończenia akcji i w pierwszej połowie ustrzelił klasycznego hat-tricka. Po przerwie jeszcze jedno trafienie dla Górnika dołożył Mateusz Witkowski, a rozmiary porażki gospodarzy zmniejszył w Michał Rosiak.

Grad goli spadł też w Lesznie. Miejscowa Polonia dobrze radziła sobie z przedostatnim Mieszkiem Gniezno i po upływie 22 minut prowadziła 2:0 po bramkach Adriana Bergiera i Szymona Zboralskiego. Jednak w 40.minucie przyjezdni strzelili kontaktową bramkę, a na listę strzelców wpisał się Marcin Nowak. To było wszystko na co w sobotę było stać ekipę z pierwszej stolicy Polski. Po wznowieniu gry piłkę do siatki gnieźnian skierował Bogumił Ceglarek. Natomiast w ostatnich 20 minutach dwie bramkowe zdobycze i hat-tricka dołożył Zboralski.

Piąte zwycięstwo w sezonie zanotowała Unia Swarzędz, która poradziła sobie na własnym stadionie z Chemikiem Bydgoszcz wygrywając 3:0. W takim samym stosunku zwyciężyła również Nordenia Dopiewo z Wdą Świecie. Szósty mecz bez porażki Piasta Kobylin. Tym razem podopieczni Marcina Kałuży pokonali u siebie Lubuszanina Trzciankę 2:1. Punktami podzieliły się natomiast Victoria Koronowo z Unią Janikowo.

W następnej kolejce kibiców czekają wielkie emocje. Do liderującej Calisi przyjedzie bowiem wicelider – Lech Rypin. Obie ekipy są bardzo zmotywowane i nastawione na walkę o umocnienie bądź uzyskanie pierwszej pozycji.

Wyniki 11.kolejki III ligi: Włocłavia – Górnik 2:4 (Jędras 7 ,Rosiak 89 - Błaszczak 19, 35, 40, Witkowski 50), Unia Swarzędz - Chemik 3:0 (Hercog 25, Paku-Tshela 34, Sobkowiak 59) Notecianka –Calisia 0:1 (Wiącek 80), Lech –Unia Solec Kujawski 2:0 (Kukowski 63, Feter 79 ) Polonia 1912 - Mieszko 5:1 (Bergier 16, Zboralski 22, 73, 75, Ceglarek 47 - Nowak 40), Victoria -Unia Janikowo 1:1 (Andrzejewski 47 - Klimek 30), Nordenia –Wda 3:0 (Wenerski 35, Grzywaczewski 55, Makowski 80), Piast -Lubuszanin 2:1 (Reyer 13, 60 Wawszczak 85)

Program 12.kolejki III ligi. 23.10 (sobota) Lubuszanin -Unia Janikowo (15), Mieszko – Victoria (15), Unia Solec Kujawski-Polonia 1912 (14), Calisia -Lech (15), Chemik - Notecianka (11) Wda – Unia Swarzędz (15), Górnik – Nordenia (14:30) 24.10 (niedziela) Piast - Włocłavia (15)