I liga odjeżdża Rycerzom. Znów opadli z sił, tym razem w Krakowie

Rycerze Rydzyna dalej od 3 miejsca w II lidze i dalej od awansu na zaplecze ekstraklasy. W pierwszym spotkaniu przeciwko AZS AGH Kraków drużyna z powiatu leszczyńskiego przegrała pod Wawelem 89:75.

Pierwsze 20 minut spotkania w stolicy Małopolski było bardzo wyrównane i zacięte. Spotkanie rozpoczęło się od celnych „trójek”. Na taki właśnie rzut Mamcarczyka szybko odpowiedział Kamil Chanas. Po wsadzie Mateusza Bręka goście objęli nawet prowadzenie (3:7). Te pierwsze, wyrównane 10 minut zakończyło się jednak prowadzeniem gospodarzy, bardzo minimalnym (18:17). Podobny obraz gry mieliśmy w II kwarcie. AZS AGH odskoczył na chwilę nawet na 7 punktów, ale do przerwy ta różnica była minimalna, po tym jak na koniec tej połowy celnie spod kosza trafił Samolak (43:41).

Liczyliśmy na dalsze emocje po przerwie. Przez jakiś czas rzeczywiście były, a Rycerze odzyskali nawet prowadzenie po rzucie Rostalskiego (47:49). Końcówka III kwart y należała jednak już do akademików z Krakowa, którzy ostatnie minuty tej części spotkania wygrali 12:2 i po 30 minutach prowadzili już 69:59.

Goście wyraźnie opadli z sił. Podobnie było w trzecim meczu półfinałowym w Lublinie. Ekipa trenera Jędrzeja Jankowiaka nie miała już wiele do powiedzenia w tym spotkaniu, przegrywając pierwszą odsłonę walki o 3 miejsce i awans do I ligi (89:75).

AZS AGH Kraków – Rycerze Rydzyna 89:75 (18:17, 25:24, 26:18, 20:16)

Punkty dla Rycerzy zdobywali: Milczyński 18 (10 zb), Chanas 17, M.Bręk 10, Samolak 9, Świerczyk 7, Krówczyński 5, Rostalski 4, Nawrocki 4, D.Bręk 1, Kin 0, Domagała 0.

Drugie spotkanie obu drużyn już w najbliższą środę, 26 maja o godzinie 19.00 w hali sportowej w Rydzynie.