I-ligowe derby szczypiornistów ponownie dla Realu Astromalu Leszno

I-ligowe derby szczypiornistów w Lesznie nie zawiodły. Pełne trybuny, doping z obu stron i wreszcie zacięty mecz, którego losy ważyły się niemal do samego końca.

W poprzednim sezonie dwa razy lepszy w derbach był zespół z Leszna. Tęcza Folplast Kościan chciała bardzo zmienić ten stan rzeczy. Miała ku temu podstawy, wszak przed obecnym sezonem osłabiła leszczynian, namawiając do gry w swoim klubie Mateusza Nowaka oraz Krzysztofa Meissnera. Podtekstów w tym spotkaniu było zresztą więcej, bo wcześniej z powodzeniem wgała Lesznie grali: Przekwas, Krystkowak i Wesołek. W barwach Real Astromal Leszno z kolei brakmi zdobywa były gracz Kościaniaków: Kamil Napierkowski.
To spotkanie lepiej rozpoczęli goście, którzy od początku trzymywali nieznaczną przewagę. Zespół z Leszna miał początkwoo spore problemy w ataku. Dopiero w 6 minucie konto bramkowe dla Real Astromal otwarł Marcin Jaśkowski. Chwialmi przewaga przyjezdnych sięgała czterech bramek. Ekipa Macieja Wieruckiego goniła i do przerwy traciła już tylko jedną bramkę (12:13).

Po zmianie stron na 13:13 wyrównał szybko wspomniany Napierkowski, ale później znów bliżej zwycięstwa w meczu byli goście z Kościana, którzy odskoczyli na trzy trafienia. Real Astromal ponownie jednak zniwelował straty. Najpierw doprowadził do remisu, a potem sam miał dwie bramki więcej. W 55 minucie oba zespoły dzialiła bramka różnicy. W samej końcówce ważny rzut karny obronił Jędrzej Królikowski, a szala zwycięstwa wyraźniej prechyliła się na stronę drużyny z Leszna, która znów pokonała w derbach zespół Tęczy Folplast Kościan, ogrywając rywala zza między 31:27.

Real Astromal Leszno – Tecza-Folplast Kościan 31:27 (12:13)

Bramki dla Real Astromal zdobywali: Napierkowski 9, Łuczak 9, Jaśkowski 6, Frieske 4, Pawłowski 2, Płaczek 1

Bramki dla Tęczy Folplast: Olejnik 5, Krystkowiak 5, Piątek 4, Napieralski 4, Wesołek 3, Przekwas 2, Nowak 2, Meissner 2

Po tej wygranej w tabeli znów wyżej jest Real Astromal Leszno, który ma 11 punktów i zrównał się bilansem z zespołami z Grodkowa i Wolsztyna, wskakując na 9 miejsce w tabeli. Kolejne spotkania o punkty już w sobotę 3 grudnia. Real Astromal Leszno zagra wówczas we Wolsztynie (17.00), a Tęcza-Folplast Kościan spróbuje powtrzymać ŚKPR Świdnica, która niespodziewanie w minionej kolejce jako pierwsza zatrzymała lidera z Legnicy, triumfując 32:30. Mecz w Kościanie ropzocznie się o 17.00.