IKS Leszno. Dwa brązowe krążki leszczyńskiego klubu w mistrzostwach Polski

IKS Leszno
W hali UAM w Poznaniu odbyły się mistrzostwa Polski młodzieżowców we florecie do lat 23. Sukcesy na imprezie odnosiła żeńska część klubu IKS Leszno, która wywalczyła dwa brązowe krążki.

W turnieju indywidualnym znakomicie spisywała się Renata Tomczak, która dopiero w półfinale została zatrzymana przez późniejszą mistrzynię Polski – Julię Walczyk z KU AZS UAM Poznań. Po tej porażce leszczynianka została sklasyfikowana wraz z Martą Mech z KS AZS AWFiS Gdańska na 3 miejscu. W finale Walczyk nie miała ponownie problemów. Tam rozbiła Katarzynę Matysiak z Warty Muszkieterowie Poznań 15:4. W czołowej dziesiątce znalazły się jeszcze dwie zawodniczki IKS Leszno. Marta Kaczmarek zajęła 7 miejsce, a Ewelina Kolak została sklasyfikowana na 10 miejscu.

W turnieju drużynowym podopieczne Sławomira Mocka również stanęły na najniższym stopniu podium. W pojedynku o brąz po zaciętym, dramatycznym boju nasze młode panie pokonały AZS AWF Warszawa 45:44! Złoto i srebro dla drużyn z Poznania. Złoto dla KU AZS UAM po wygranej w finale nad Wartą Muszkieterami 45:43.