Jakub Fogt trzeci w dużym turnieju we Wroclawiu

Archiwum Jakub Fogt
Jakub Fogt z Polonii 1912 Leszno zajął doskonałe trzecie miejsce w turnieju florecistów Challange Wratislavia we Wrocławiu. Leszczynianin rywalizował w kategorii do lat 13.

Nasz zawodnik walczył wybornie. Został zatrzymany dopiero w półfinale. Wobec tej porażki został sklasyfikowany wraz z Rosjaninem Akimovem na trzecim miejscu. Imprezę wygrał inny zawodnik zza wschodnie granicy - Georgii Demesh, pokonując w finale Davida Sosnova, reprezentującego England Fencing.
W stolicy Dolnego Śląska rywalizowało jeszcze kilku innych zawodników reprezentujących dwa leszczyńskie kluby. Poza Fogtem całkiem dobre - 22 miejsce zajął Gracjan Waściński z IKS Leszno. Pozostali zostali sklasyfikowani na następujących miejscach: Alex Leśniarek (IKS Leszno) - 95, Franciszek Śliż (Polonia) - 112, Jakub Pazoła (IKS) - 130, Odyseusz Ciesielski (IKS) - 142, Filip Starkowski (Polonia) - 155, Przemysław Majer (IKS) - 183, Cezary Ginter (IKS) - 205, Antoni Marciniak (IKS) - 221 i Kajetan Kowalczyk (IKS) - 149.

Konferencja prasowa po meczu Korona Kielce - Radomiak Radom 4:0